• DSC03997.JPG
  • DSC04006.JPG
  • DSC04007.JPG

CO SŁYCHAĆ W ......

Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach, w dniach 16-17 czerwca był organizatorem corocznych Targów Rolnych, w trakcie których odbyła się XX Wojewódzka Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Targi Rolne „W sercu Polski”. Patronat nad targami objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel, Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau i Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień. W tym roku Ł.O.D.R obchodzi swoje 60 – lecie istnienia, w związku z czym Wójt Gminy Ozorków Tomasz Komorowski złożył Dyrektorowi Markowi Sarwie podziękowania za wieloletnią współpracę doradców Ł.O.D.R z rolnikami naszej gminy. W sobotę 16 czerwca z programem artystycznym wystąpił w Bratoszewicach działający przy GOK w Leśmierzu, amatorski zespół śpiewaczy z Sokolnik Parceli. Panie wraz z instruktorem Bogusławem Marciniakiem przygotowały godzinny koncert, w trakcie którego wykonały piosenkę zadedykowaną jubilatom.

W dniach 21-24 czerwca w Kazimierzu Dolnym odbył się 52 Ogólnopolski Festiwal kapel i Śpiewaków Ludowych. Festiwal został zorganizowany pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz |marszałka Województwa Lubelskiego. Województwo łódzkie reprezentowała m. in. nasza Kapela im. Tadeusza Kubiaka. Kapela wróciła z Kazimierza z I nagrodą. Jesteśmy pewni, że nad swoją kapelą czuwał nasz nieżyjący mistrz Tadeusz Kubiak.