• DSC03997.JPG
  • DSC04006.JPG
  • DSC04007.JPG

CO U NAS SŁYCHAĆ

8 grudnia w naszym ośrodku odbyła się impreza mikołajkowa dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych p.n. „Nie zapomnij o nas Św. Mikołaju”. W tym wyjątkowym dniu wszyscy zgromadzeni obejrzeli widowisko, wytwórni zabawy – magiczny świat baniek mydlanych połączony z iluzją. Po zakończonym pokazie, na naszych milusińskich czekał słodki poczęstunek oraz spotkanie ze Św. Mikołajem, który obdarował wszystkie dzieci prezentami.
Co rok organizatorami tej szlachetnej akcji są: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Gminny Ośrodek Kultury w Leśmierzu. Nie zawiedli także sponsorzy, dzięki którym udało się obdarować zgromadzone dzieci świątecznymi paczkami. Dziękujemy, firmie „Polska Woda”w Aleksandrii, firmie „Ceramika Tubądzin” w Ozorkowie, Bankowi Spółdzielczemu w Ozorkowie, Wójtowi Gminy Ozorków, Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Ozorkowie, hurtowni „Dana” w Cedrowicach, hurtowni „Bimat” w Ozorkowie za wsparcie akcji poprzez środki finansowe za które zakupiliśmy wiele słodyczy i upominków rzeczowych.

W okresie ferii zimowych zapraszamy dzieci z terenu gminy Ozorków, do aktywnego wypoczynku w naszym ośrodku kultury. Zaplanowane atrakcje oraz zajęcia obędą się według ustalonego harmonogramu:

• 30 stycznia (wtorek) 2018r, godz. 11.00 - 18.00 – darmowe urządzenia rekreacyjne dla dzieci w sali widowiskowej GOK
  • 2 luty (piątek) 2018r, godz. 13.00- spotkanie z pisarką, poetką, autorką bajek p. Barbarą Kaszyńską
  • 5 luty (poniedziałek) 2018r, godz.12.00 – warsztaty plastyczne - zimna porcelana
  • 7 luty (środa) 2018r, godz. 13.00 – teatrzyk dla dzieci „Pinokio”
  • 9 luty (piątek) 2018r, godz.12.00 – zajęcia plastyczne: walentynkowe serduszka z papieru

13 lutego zgodnie z tradycją „Zapustów Staropolskich”, ostatkowy korowód wraz z kapelą ludową będzie przemierzał w godzinach popołudniowych wsie naszej gminy. Nie zapomnijmy, że w tym dniu częstuje się rozśpiewanych przebierańców pączkami i faworkami.

Tegoroczny Przegląd Dorobku Artystycznego Szkół obędzie się 23 lutego o godz. 900. Tematem przewodnim przeglądu jest 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Szkoły Podstawowe z Solcy W, Modlnej i Leśmierza będą walczyły o nagrody finansowe Wójta Gminy Ozorków.