AKTUALNOŚCI W ŚWIETLICY W PARZYCACH I MAŁACHOWICACH - PAŹDZIERNIK 2017

W świetlicy w Parzycach i Małachowicach zagościła jesień. Dla dzieci była ona inspiracją do wykonywania przeróżnych prac plastycznych. Podczas spacerów dzieci zbierały kasztany, żołędzie, kolorowe liście i inne dary jesieni. Przy ich wykorzystaniu powstały prace plastyczne, wystawy oraz ozdoby w pomieszczeniach świetlicy.Dzieci bawiąc się w małych florystów, poznały nowe techniki plastyczne, rozwijały aktywność i ekspresję twórczą wykorzystując piękno wytworów przyrody i tworząc jesienne wianki i stroiki.

Na początku października w świetlicach obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Dzieci opowiadały o swoich pupilach i roli zwierząt w życiu człowieka. Obchody tego święta miały na celu przypomnienie o prawach zwierząt i uwrażliwienie dzieci na ich los. Na zakończenie dzieci wykonały prace plastyczne ilustrujące ich ulubione zwierzęta.

Pod koniec października na powitanie jesieni obchodziliśmy w świetlicach „ Święto pieczonego ziemniaka”. Na dzieci podczas jesiennego pikniku, czekały liczne „ziemniaczane konkurencje” i ciekawe opowieści o pochodzeniu ziemniaka. Pierwszą konkurencją były „ wykopki” w których dzieci miały za zadanie sadzenie i zbieranie ziemniaków. Dzieciom sprawiły nie lada frajdę kolejne sprawnościowe zmagania z ziemniakami, takie jak: rzut ziemniakiem do celu, strzał w „ ziemniaka olbrzyma”, kto dalej rzuci czy wyścig z ziemniakiem na łyżce.

Jak na piknik przystało nikogo nie ominął słodki poczęstunek. Jednak najsmaczniejszą przekąską imprezy okazały się pieczone w rozżarzonym ognisku ziemniaki.

6 października korzystając z gościnności i zaproszenia FIT w Parzęczewie zaplanowaliśmy wycieczkę na film dla dzieci „ Robinson Crusoe”.

31 października odbędzie się wycieczka na Halloweenową Imprezę do Sali Zabaw Fantazja w Łęczycy.

Agata Włodarczyk