AKTUALNOŚCI W ŚWIETLICY W PARZYCACH I MAŁACHOWICACH - GRUDZIEŃ 2017

Jesienne popołudnia dzieci spędzają w świetlicach aktywnie i kreatywnie. Gry, zabawy i zajęcia plastyczne pozwalają na chwilę relaksu i odpoczynku po zajęciach szkolnych.
W ramach oddziaływań profilaktyczno- wychowawczych koordynowanych przez Gminną Komisje Rozwiązania Problemów Alkoholowych w Ozorkowie w dniach od 15 listopada do 8 grudnia dzieci ze świetlicy w Parzycach i Małachowicach Kolonii uczestniczyły w programie profilaktykcznym pod hasłem „Narkotyki - Twoim wrogiem”. Głównym założeniem programu było dostarczenie dzieciom informacji o zagrożeniach wynikających z zażywania narkotyków i propagowanie zdrowego trybu życia.

29 listopada wspólnie z dziećmi z gminnych świetlic uczestniczyliśmy w zabawie andrzejkowej w Skromnicy. Andrzejki były dobrą okazją do przeniesienia się w świat iluzji, dobrej zabawy i integracji dzieci z gminnych świetlic. Radość i uśmiech na twarzy dzieci wywołał magiczny pokaz baniek mydlanych i „zamykanie” dzieci w bańkach.
29 listopada został rozstrzygnięty gminno-świetlicowy konkurs plastycznych „ Jesień wokół nas”. Gratulujemy zwycięzcom: Alicji Marczewskiej i Bartoszowi Zakrzewskiemu ze świetlicy w Parzycach oraz Marice Kowalczyk i Kacprowi Frątczakowi ze świetlicy w Małachowicach Kolonii.

Z początkiem grudnia rozpoczęliśmy w świetlicach przygotowywanie ozdób i dekoracji świątecznych. Na zajęciach plastycznych powstały kartki świąteczne, choinki i gwiazdki. Z okazji Mikołajek 5 i 6 grudnia planujemy warsztaty ze sznurka sizalowego na których dzieci wykonają upominki w postaci Mikołaja. 10 grudnia odbędzie się mikołajkowa wycieczka do Teatru Tańca V6 w Łodzi na „ Ostatni płatek śniegu”.

13 grudnia w świetlicy w Parzycach oraz 14 grudnia w świetlicy w Małachowicach Kolonii odbędą się rodzinne warsztaty świąteczne.
Korzystając z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia chcielibyśmy życzyć wszystkim zdrowych, pogodnych i szczęśliwych świąt.

Agata Włodarczyk i dzieci ze świetlicy
w Parzycach i Małachowicach Kolonii