AKTUALNOŚCI W ŚWIETLICY W CZERCHOWIE - GRUDZIEŃ 2017

W listopadzie pomimo nie sprzyjającej aury na dworze humory świetliczakom w Czerchowie dopisywały. W miesiącu tym bardzo dużo się u Nas działo.
Między innymi tworzyliśmy przepiękne rzeczy metodą orgiami. Z kolorowego papieru powstały: kostki, gwiazdki, serduszka i wiele innych wzorów. 10 listopada udaliśmy się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Leśmierzu na warsztaty mydlarskie. Podczas zajęć dzieci najpierw poznały historię powstania mydła. Następnie każdy uczestnik wykonał swoje mydełko, używając barwników i zapachów wedle swojego uznania, dzięki czemu były one kolorowe i pachnące. 13 listopada odbyły się zajęcia z dogoterapii prowadzone przez panią Iwonę Grabarz- „Deizi Dogoterpaia”. Zawitał do nas piesek rasy Nowofundland o imieniu Yogi. Trenerka przedstawiła zasady bezpiecznego zachowania się wobec zwierząt, nauczyła jak powinno się zapoznawać ze zwierzęciem oraz zaprezentowała umiejętności swojego podopiecznego. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawych informacji na temat danej rasy oraz tego co psy potrafią. Wizycie towarzyszyły pozytywne emocje i wielkie zainteresowanie dzieci.

Pani Iwona chętnie opowiadała o swojej. Pierwsze przymrozki skłoniły nas natomiast do stworzenia zamków z „Krainy lodu”. Uczestnicy zajęć wykazali się duża kreatywnością. Jednak najważniejszym wydarzeniem były Andrzejki, które odbyły się 29 listopada w świetlicy środowiskowej w Skromnicy, na które przyjechał do nas „Zaklinacz baniek”. Na początku imprezy dzieci uczestniczyły w różnorodnych zabawach ruchowych. Lecz kluczowym momentem był pokaz sztuczek z baniek mydlanych. Pokaz ten przeniósł dzieci do bajkowego świata marzeń. Wszyscy uczestnicy pokazu z zapartym tchem podziwiali jak bańki zmieniają swoje kształty, dzielą się na mniejsze lub łączą w jedną mega bańkę. Jednak największą frajdą show było tworzenie tunelu oraz zamykanie w bańce każdego uczestnika pokazu. W trakcie trwania całego występu wszystkie dzieci z zachwytem patrzyły na to wszystko co działo się wokół nich.

Daria Chmielecka