Gminny Ośrodek Kultury | Lesmierz 23 | 95-035 Ozorków | 42 718 05 79 | gok_lesmierz(at)wp.pl 

A A A

AKTUALNOŚCI W ŚWIETLICY W PEŁCZYSKACH I SKROMNICY - PAŹDZIERNIK 2017


 Choć jesienna aura jest zmienna i za oknem często bywa smutno, postanowiliśmy poprzez nasze zajęcia i warsztaty plastyczne wlać trochę optymizmu i radości we wspólnie spędzone chwile.
Bardzo kolorowe zajęcia malowania na tkaninach odbyły się w Skromnicy i w Pełczyskach. Dzieci malowały na białych koszulkach specjalnymi markerami i kredkami do barwienia tkanin. Powstało wiele pięknych wzorów jak postaci z bajek, owoce i zwierzęta.


Innymi lubianymi zajęciami było lepienie masy solnej, które wszyscy bardzo lubimy. Tu również dzieciaki wykazały się pomysłowością i stworzyły babeczki, kotki, serduszka, odciskały w masie solnej liście, a następnie malowały swe prace farbami i flamastrami.
Do naszych zajęć wprowadziliśmy również technikę zdobienia serwetkami czyli Decoupage. Motywami kwiatowymi i motylkami zdobiliśmy słoiki, butelki oraz metalowe puszki nadając im piękny wygląd.


Pod koniec września został rozstrzygnięty nasz świetlicowy konkurs plastyczny „Wakacyjna przygoda”. Uczestnicy mieli za zadanie opisać ciekawą letnią przygodę oraz wykonać do niej ilustrację. Nagrody za piękne prace powędrowały do Kasi, Faustyny, Oliwii oraz Ani.

Agnieszka Tomczak