AKTUALNOŚCI W ŚWIETLICY W PEŁCZYSKACH I SKROMNICY - GRUDZIEŃ 2017

Dzieci z filii bibliotecznej i świetlicy w Pełczyskach uczestniczyły w warsztatach mydlarskich zorganizowanych 10 listopada przez GBP w Leśmierzu. Dzieci poznały historię mydła i proces jego wytwarzania a następnie wspólnie z instruktorkami stworzyły kolorowe i pachnące mydełka według własnego pomysłu.

W Skromnicy i Pełczyskach odbyły się również w warsztatach tworzenia Kul śnieżnych. Przy użyciu szklanych pojemniczków i odpowiednich dekoracji powstały nam piękne mieniące się brokatem ozdoby.

W świetlicach prowadzone są także zajęcia profilaktyczne dla dzieci i młodzieży pt. Narkotyki Twoim Wrogiem. Podczas zajęć dyskutujemy, rysujemy, robimy plakaty i ćwiczymy naszą asertywność.
Rozstrzygnięty został nasz międzyświetlicowy konkurs plastyczny „Jesień wokół nas”, w którym dzieci rysowały, malowały i wyklejały piękne prace plastyczne z użyciem różnorodnych darów jesieni, gratulujemy zwycięzcom!

29 listopada w świetlicy w Skromnicy odbyły się Andrzejki, podczas których obejrzeliśmy oryginalny i cieszący się dużym zainteresowaniem występ Zaklinacza baniek. Były ogromne bańki mydlane, sztuczki z dymem i ogniem. Dzieci mogły spróbować swoich sił i uczestniczyć w przedstawieniu. Największe wrażenie robiło na nas zamykanie dzieci w ogromnych mydlanych bańkach.
Agnieszka Tomczak