Odsłonięcie tablicy pamiątkowej
A w Sokolnikach Lesie…
Wrzesień to miesiąc, w którym uczniowie po letnich wakacjach z radością, ale i nutką niepokoju powrócili do szkół oraz zajęć pozalekcyjnych. Widać to wyraźnie po mniejszej ilości dzieci uczęszczających na zajęcia świetlicowe. Niemniej jednak wrzesień okazał się miesiącem niezwykle inspirującym, pełnym kreatywnych zajęć. Wraz z nadejściem jesieni, w programie znalazły się różnorodne aktywności, które przyciągnęły zarówno dzieci, jak i dorosłych.
Dla najmłodszych mieszkańców Sokolnik Lasu i okolic, a więc dzieci w wieku 0,5-3 lata, przygotowano wyjątkowe zajęcia sensoryczne, rozpoczynające jesienny cykl spotkań. Maluszki wraz z rodzicami stworzyły jeża z masy solnej, makaronu oraz znalezionych w lesie kasztanów. Świetnie bawiły się drepcząc po ścieżce sensorycznej stworzonej z mchu, liści, kasztanów, żołędzi, patyków i kukurydzy. Dzieci karmiły również „zwierzątka” zebranymi przysmakami. W każdej sesji angażowano różnorodne materiały, które rozwijały zmysły i pobudzały wyobraźnię najmłodszych. Radosny śmiech i ogromna ciekawość towarzyszyły każdemu spotkaniu, a rodzice z entuzjazmem obserwowali, jak ich pociechy rozwijają nowe umiejętności.
Dzieci w starszej grupie miały także okazję uczestniczyć w zajęciach o tematyce jesiennej. Podczas piątkowych spacerów zbieraliśmy dary jesieni, z których następnie tworzyliśmy kolorowe prace plastyczne, będące odzwierciedleniem piękna tej pory roku. Powstały kasztanowe ludziki, muchomory oraz jesienne krajobrazy. Do świetlicy zawitała Pani Jesień, którą dzieci udekorowały jesiennymi liśćmi. Korzystając z pięknej pogody zorganizowano także grę w podchody. Dzieci podzielone na dwie drużyny, podążając za strzałkami, wykonywały przeróżne zadania – zagadki, pompki, wspólne zaśpiewanie piosenki, łamigłówki – goniąc jednocześnie drużynę uciekającą. Żadnej drużynie nie udało się złapać drużyny przeciwnej. Radości i ekscytacji dzieci nie było końca!
Wrzesień to również czas, w którym dorośli mieszkańcy Sokolnik Lasu uczestniczyli w zajęciach jogi. Przy sprzyjającej pogodzie zajęcia odbywały się głownie na świeżym powietrzu. Regularne praktyki nie tylko poprawiają kondycję fizyczną, ale także wprowadzają harmonię i spokój do codziennego życia. Uczestnicy zajęć cieszyli się nie tylko korzyściami płynącymi z ćwiczeń, ale także możliwością spotkania się w miłej atmosferze i nawiązania nowych znajomości, co jest niezmiernie ważne w budowaniu lokalnej społeczności.
Zapraszamy do śledzenia naszych wydarzeń i do zobaczenia w świetlicy!
A w Parzycach i Sierpowie……???
Początek jesieni zaskoczył nas istnie wiosenną aurą, słoneczne dni, wysokie temperatury zachęcały naszych milusińskich do aktywności na świeżym powietrzu. Grupy brały udział w zabawach integracyjnych, grach zespołowych i zmaganiach sportowych, do łask wróciły także gry planszowe. Wraz z początkiem października rozpoczęliśmy intensywne prace nad tworzeniem jesiennych dekoracji w naszych salach świetlicowych. Podczas zajęć plastycznych wspólnie tworzyliśmy obrazki jesienne, ptaszki z muliny, jesienne stroiki oraz gazetki które widnieją na naszych tablicach.
Dzieciaki uczestniczyły także w zajęciach kreatywnych, podczas których powstały piękne bransoletki z muliny, efekt pracy był dla wszystkich bardzo zadowalający, nie poprzestaliśmy na jednej! 11 i 15 października odbyły się zajęcia tworzenia karmników dla ptaków, dzieci dołożyły wszelkich starań by pomóc ptaszkom przetrwać zimę. Zapewniając im dostęp do pokarmu, którego podczas mrozu nie mają możliwości zdobyć. 2 i 10 w naszych świetlicach zorganizowaliśmy „Święto Ziemniaka”, kulminacją spotkania było wspólne pieczenie frytek. Od 30 października do 30 listopada w świetlicach środowiskowych obywają się zajęcia profilaktyczne, zgodnie z złożeniami programu „Bezpieczne dzieci w niebezpiecznym świecie”. Program jest kontynuacją wakacyjnych działań profilaktycznych skierowanych do dzieci i młodzieży z ternu naszej Gminy, realizowanych wspólnie z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Ozorków. 30 października w Parzycach, 31 października w Sierpowie odbędą się imprezy pn. „Święto Dyni”. W programie: warsztaty plastyczne, konkursy, zabawa taneczna oraz słodki poczęstunek. Zapraszam!
Nowe wieści :)
Zajęcia plastyczne w Gminnym Ośrodku Kultury w Leśmierzu ruszyły pełną parą! A wraz z nowym sezonem kulturalnym radosna wiadomość. Uczestniczka warsztatów Gabriela Czekalska zdobyła wyróżnienie honorowe w konkursie plastycznym” Pojedynek na pędzle”. Gratulujemy laureatce i pozostałym uczestniczkom za udział, pomysły i piękne prace. Na konkurs o zasięgu ogólnopolskim pod hasłem „ W kręgu siły” wpłynęło ponad 200 prac a o organizatorem był Ośrodek Kultury w Strykowie.
Dzieci uczęszczające na warsztaty plastyczne do GOK pod okiem instruktor Agata Włodarczyk rozwijają swoje talent artystyczny i poznają różne techniki plastyczne. Podczas zajęć pracują z różnymi materiałami plastycznymi, tworząc unikalne prace, rozwijając swoje umiejętności manualne i twórcze myślenie. Na ostatnich zajęciach plastycznych dzieci pracowały z włóczką i pastelami.
W czwartki zapraszamy na zajęcia tańca nowoczesnego pod okiem instruktor P. Aleksandry Baraniak, a w środy do ogniska muzycznego na naukę gry na instrumentach, które prowadzi instruktor muzyczny P. Daniel Chałupnik. Oczywiście od poniedziałku do piątku w godz.10,00-18,00 działa nasza „Wioska internetowa” w której radą i nauką obsługi komputera służy instruktor informatyki P. Bartosz Janicki.
17 listopada o godz. 11.30 w kościele pw. Bożego Ciała i Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Modlnej ks. Proboszcz Piotr Bratek odprawi uroczystą mszę świętą w intencji Ojczyzny. Przebieg uroczystości uświetni Orkiestra Dęta OSP z Solcy Wielkiej. Po mszy zgromadzeni mieszkańcy, delegacje, władze i ksiądz złożą kwiaty przed historyczną tablicą upamiętniającą działania 1 Szwadronu Legionów Polskich w Modlnej i Sokolnikach pod dowództwem rotmistrza Władysława Beliny-Prażmowskiego.
30 listopada Amatorskie Zespoły Śpiewacze, Kapele, Orkiestra Dęta, delegacje KGW i Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich Gminy Ozorków wezmą udział w Biesiadzie Andrzejkowej w GOK w Leśmierzu.
Witajcie po wakacjach
We wrześniu, po wakacyjnej przerwie wznowiliśmy działalność zajęć artystycznych w Gminnym Ośrodku Kultury w Leśmierzu. Zapraszamy na zajęcia plastyczne, muzyczne, taneczne i komputerowe.
Uczestnicy zajęć plastycznych uczą się malować, rysować, wycinać, lepić, szyć, doskonaląc sprawność manualną .Rozwijają swoją wyobraźnię i wrażliwość na sztukę poprzez tworzenie różnych form plastycznych. Wykonane prace pozwalają na wyrażanie swoich uczuć i komunikowanie się z otoczeniem. Na każdych zajęciach plastycznych podejmowane są nowe tematy, a tradycyjne techniki plastyczne wzbogacone są technikami rękodzielniczymi.
Na zajęciach muzycznych dzieci rozwijają słuch muzyczny, wrażliwość na barwę dźwięków, poczucie rytmu. Pozwalają na rozwijanie pasji i doskonalenie umiejętności wokalnych i gry na instrumentach muzycznych.
Zajęcia tańca nowoczesnego z elementami modern jazz to m.in. ćwiczenia rozwijające ogólną sprawność i kondycję, kształtują pamięć i wrażliwość, uczą wyrażania ruchem emocji, poczucia rytmu, improwizacji i pracy w grupie. Taniec pozytywnie wpływa na rozwój fizyczny dziecka.
Na zajęciach komputerowych w Centrum Kształcenia dzieci uczą się tworzenia programów, gier i interaktywnych aplikacji, rozwiązują zagadki, układają Tangram, czy zmagają się z matematycznymi piramidami.
W muzyce, tańcu i plastyce tkwią olbrzymie możliwości wyzwalania u dzieci swobody, radości a także wiary w siebie i swoje możliwości.
Zachęcamy do spędzenia aktywnie i pożytecznie czasu w GOK w Leśmierzu, na zajęciach artystycznych rozwijających zainteresowania i pasję. Zapisy wciąż trwają. Oferta dostępna na FB i stronie GOK. Zapraszamy W październiku planujemy na skwerku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Leśmierzu uroczystość związaną z odsłonięciem pamiątkowej tablicy upamiętniającej Władysława Boettichera