Miniony miesiąc w naszej świetlicy upłynął pod znakiem intensywnych i radosnych zajęć dla dzieci oraz dorosłych. Ferie zimowe przyciągnęły liczne grono najmłodszych mieszkańców Sokolnik-Lasu. Dzieci chętnie uczestniczyły w przygotowanych zajęciach. Każdego dnia czekało na nich mnóstwo kreatywnych i rozwijających aktywności.
Dla najmłodszych przygotowano zajęcia sensoryczne, które pobudzały zmysły dzieci i wspierały ich rozwój motoryczny. Zabawy z różnymi fakturami, dźwiękami i kolorami sprawiały maluchom wiele radości, a rodzice mogli obserwować, jak ich pociechy uczą się poprzez zabawę. Dzieci stworzyły bardzo efektowne butelki sensoryczne, które wypełnione zostały różnorodnymi materiałami m.in.: brokatem, koralikami, kolorowymi guzikami oraz wodą. Następnie obserwowały jak te przedmioty zachowują się w zamkniętej przestrzeni, angażując przy tym zmysł wzroku i wyobraźnię. Podczas zajęć walentynkowych stworzyły piękne, czerwone serduszko z buraków, wiśni, galaretki oraz barwionego ryżu i makaronu. W lutym udało się także zorganizować kilka wspólnych wyjść w najmłodszej grupie. Nasze maluszki spotkały się na sokolnickim rynku, gdzie wspólnymi siłami rozbierały stojącą tam choinkę. Rodzicom udało się wypić zimową herbatę, patrząc jak ich dzieci malują na placu kolorowymi kredami i bawią się przyniesionymi zabawkami. Korzystając z zimowej pogody i śniegu zorganizowano także wyjście na sanki. Największą atrakcją była wspólna wycieczka na pobliską farmę do Jasionki. Dzięki uprzejmości gospodarza, najmłodsi mogli zobaczyć krowę, kury oraz króliki. Niektórzy odważyli się nakarmić zwierzęta przyniesionymi marchewkami oraz sianem. Była to niesamowita przygoda, która na pewno zostanie na długo w pamięci naszych maluszków.
Czytaj dalej „A w Sokolnikach……”

































