MŁODZIEŻOWY ZESPÓŁ WOKALNO-INSTRUMENTALNY MIRAGE

Zespół powstał w 2009 roku. Jego pierwszą nazwą były "Wiolinki" Zespół głównie składa się z dziewczyn uczęszczających do świetlicy środowiskowej w Małachowicach Kolonii. Na samym początku nauka śpiewu jak i grania na instrumentach traktowane było jako zabawa. Cztery dziewczyny rozpoczęły naukę gry na skrzypcach. Opiekunem jak i również członkiem zespołu jest instruktor Gminnego Ośrodka Kultury w Leśmierzu Pan Daniel Chałupnik. Zespół od samego początku istnienia występował na uroczystościach gminnych jak i również wszelakich konkursach. Po pewnym czasie do zespołu dołączyła kapela młodzieżowa. Ulubionym gatunkiem muzyki jaki zespół wykonuje to rock i jazz.