Gminny Ośrodek Kultury | Lesmierz 23 | 95-035 Ozorków | 42 718 05 79 | gok_lesmierz(at)wp.pl 

×

Błąd

insufficient image data in file `//images/AKTUALNOSCI/lipiec_2019/19 NOWY q.jpg' @ error/jpeg.c/ReadICCProfile/571

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów GALERIArootmuzyczne oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów GALERIArootDOZYNKIrootdozynki_lesmierz_2018 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów GALERIArootPIKNIK_SIERPOW_2018 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów GALERIArootkazimierz_2018 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów GALERIArootDZIEN_MATKIrootdzien_matki_2018 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów GALERIAroot3maja2018 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów GALERIAroottajemniceczerchow oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów GALERIArootPOWITANIE_WIOSNYrootpowitanie_wiosny_2018 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów GALERIArootzapusty_2018 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów GALERIArootFERIErootferie_2018rootostatki oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów GALERIArootFERIErootferie_2018rootpinokio oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów GALERIArootFERIErootferie_2018rootpapieroplastyka oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów GALERIArootFERIErootferie_2018rootplastyczne oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów GALERIArootFERIErootferie_2018rootBajki oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów GALERIArootFERIErootferie_2018rootDmuchance oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów GALERIArootwieczor_koled_2018 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów GALERIArootMIKOLAJKIrootmikolajki_2017 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów GALERIArootDOZYNKI_MODLNA_2017rootDożynki_2017_Modlna oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

A A A

Podsumowanie walentynkowego konkursu poetyckiego
„Ach ta miłość”

W lutym ogłosiliśmy walentynkowy konkurs poetycki ,,Ach ta miłość”, skierowany do dzieci i młodzieży z terenu Gminy. Walentynki to wspaniała okazja, aby zadedykować utwór poetycki ukochanej osobie.

 

„Zaśpiewajmy kolędę”, tym hasłem zaprosiliśmy mieszkańców Gminy do wzięcia udziału w konkursie kolęd i pastorałek. Kolędowanie to piękna polska tradycja, która zbliża ludzi, buduje więzi, daje poczucie bliskości i wspólnoty. W dobie pandemii, kiedy nie możemy  spotkać się razem i pośpiewać na „Wieczorze kolęd i pastorałek” w GOK, zachęcaliśmy do kolędowania online. Nagrody oraz pamiątkowe dyplomy za nadesłane kolędy otrzymali: Faustyna Bugno, Gabriela Czekalska, Wiktoria Kicińska, Julia Janicka oraz Urszula, Anna, Katarzyna i Jakub Kołodziejczak. Gratulujemy! Wszystkie świąteczne nagrania zostały udostępnione na naszej stronie internetowej www.gok-lesmierz.pl.

FBN 20 21 2

Dziś polecamy najmłodszym obejrzenie Teatru Kukiełkowego pt. Baśń o Smoku Wawelskim.

https://www.youtube.com/watch?v=-hjgkHeMOGk

Dziś wykonamy KAMIENNE STWORKI, pracę plastyczną
z wykorzystaniem elementów natury.

Przygotujcie:

 • nieco większe kamienie,
 • elementy natury takie jak, szyszki, żołędzie, gałązki, kasztany, łupiny kasztanów, kawałki suchych roślin, traw, liści itp.
 • plastelina,
 • kreatywne oczka, ale można je też zrobić z papieru lub plasteliny.

Do wykonania kamiennych stworków nie jest Wam potrzebny klej. Wszystkie elementy przyklejmy do kamienia kawałkami plasteliny.

Zaczynamy:

 1. Duże kamienie umyj , oczyść z zabrudzeń, dokładnie wysusz.
 2. Z plasteliny uformuj buzię, nosek i uszy naszego stworka przyklej do kamienia.
 3. W kolejnym kroku za pomocą plasteliny umocuj włosy z kawałków suchych roślin np. trawy, liści. Na czubku głowy umieść większą łupinę kasztanów.
 4. Na koniec doklej dwa kaszany i ozdób maleńkimi kuleczkami z plasteliny. Nasz jesienny stworek jest już gotowy!Kultura online!

Zachęcamy do obejrzenia teatrzyku „Misiowe Opowieści”.

https://www.youtube.com/watch?v=PfG7rfKXKrk

 

Witajcie! Dziś wykonamy pracę plastyczną PRZYBORNIK NA BIURKO. Z rolek po papierze stworzymy zabawny przybornik na długopisy, pędzle, ołówki i inne niezbędne akcesoria. Oryginalny, niepowtarzalny i nie do kupienia w żadnym sklepie!

Do wykonania pracy potrzebujesz:

 • 3 rolki po papierze
 • ołówek
 • nożyczki
 • tekturę
 • klej
 • czarny cienkopis lub mazak
 • klej

Instrukcja krok po kroku:

 1. Za pomocą ołówka narysuj pochyloną linię wokół rolki.
 2. Ponacinaj rolkę do wysokości narysowanej linii.
 3. Przyklej rolki na tekturze, zaczekaj aż klej wyschnie i wytnij dowolny kształt podstawki przybornika.
 4. Następnie wytnij kolejny kształt z tektury, szerszy od poprzedniego i przyklej na niego przybornik.
 5. Namaluj na rolkach oczy nos, usta, stwórz zabawne miny.
 6. Możesz ozdobić przybornik kolorowymi spinaczami biurowymi.

Nasz przybornik jest już gotowy! Teraz można włożyć do niego kredki, mazaki, długopisy lub inne dowolne akcesoria. Oryginalny a w dodatku bardzo użyteczny!

Wakacje online z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Leśmierzu!

Wakacje z Gminnym Ośrodkiem Kultury dobiegły końca! Cieszy nas niezmiernie, że w tym trudnym dla nas wszystkich czasie, związanym z pandemią byliście Państwo z nami, a nasza letnia oferta pt. „Wakacje online” spotkała się z pozytywnym odbiorem i żywym zainteresowaniem.

Chcąc pozostać z Państwem w kontakcie, zaproponowaliśmy aktywność zdalną za pośrednictwem mediów i naszej strony internetowej regularnie umieszczając materiały promujące naszą Gminę, twórczość artystyczną kapel, zespołów, orkiestry dętej zat. „Na ludową nutę”. Rodowici mieszkańcy wzięli udział w konkursie wiedzy „Jak znamy Gminę Ozorków” oraz zabawie
w formie cotygodniowych zagadek fotograficznych „Znasz te miejsca w naszej Gminie?”. Z myślą o najmłodszych mieszkańcach powstał cykl zajęć plastycznych z instruktarzem „Kreatywnie dla małych i dużych”, informatycznych oraz muzycznych – nauka gry na instrumentach. „Kultura online” pod tym hasłem udostępnialiśmy dzieciom godne polecania: teatrzyki, musicale, bajki. Wspólnie odbywaliśmy wiele wirtualnych spacerów po pięknych i ciekawych zakątkach naszego kraju. W lipcu i sierpniu dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym „Bezpieczne wakacje”. Z przyjemnością informujemy, iż nagrodzone zostały nadesłane prace Anny Tomczak mieszkanki Solcy Małej oraz Faustyny i Lucjana Bungo ze Skromnicy. Gratulujemy!

 

W dalszym ciągu będziemy kontynuować naszą działalność w formie online. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą skierowaną do mieszkańców naszej gminy zat. „Kulturalna jesień z GOK!”. Zachęcamy do obserwowania https://www.gok-lesmierz.pl i aktywnego udziału. Bądźcie razem z nami!

Gminny Ośrodek Kultury przyjął wyzwanie #gaszynchallenge.

Nominujemy:

- Gminną Bibliotekę Publiczną w Leśmierzu

- Szkołę Podstawową w Leśmierzu

- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ozorkowie

 

#GASZYNCHALLENGE

W dniu 7 marca 2020r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Leśmierzu odbyła się uroczystość Dnia Kobiet. Dla wszystkich zgromadzonych gości zagrał i zaśpiewał Bartłomiej Grzanek. Jest to wokalista, kompozytor tekstów, uczestnik programów Mam Talent orz The Voice of Poland.

Ferie dobiegły już końca. Mamy nadzieję, że pozostawią w pamięci dzieci korzystających w feryjnej oferty GOK w Leśmierzu wiele dobrych wspomnień, śmiechu , zabawy, kreatywnych i twórczych pomysłów. W każdy dzień dzieci mogły skorzystać z różnorodnej formy zajęć:

Tegoroczna impreza mikołajkowaodbyła się w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Leśmierzu odbyła się z 6 grudnia.Studio Teatralne KRAK-ART z Krakowa przybyło w tym dniu specjalnie dla zaproszonych dzieci ze spektaklem „Skrzat Titelitury”.

W dniu 16 listopada 2019 r. w Hali GOSiR w Ujeździe odbył się VII Ogólnopolski Turniej Tańca Narodowego w Formie Towarzyskiej i I Mistrzostwa Polski w Tańcach Towarzyskich PTT. Na tanecznym parkiecie wystąpiło 146 par, reprezentujących 22 zespoły taneczne z różnych części Polski. Jednym z nich był Zespół Folklorystyczny z Modlnej, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Leśmierzu.
Tancerze rywalizowali w 7 kategoriach wiekowych, prezentując się w tradycyjnych polskich tańcach: polce, krakowiaku, oberku, mazurze i kujawiaku.
Pięć naszych par poddało ocenie jury swoje taneczne umiejętności. Siedmiu sędziów - Mariusz Wolski (sędzia główny, niepunktujący), Katarzyna Makowska, Mariusz Mierzwa, Marta Lewandowska, Paweł Wielgosz, Anna Rolska i Michał Walczak, Piotr Łyczko (sędzia skrutiner) – oceniało muzykalność, utrzymanie stylu i charakteru tańca, technikę taneczną, ogólny wyraz artystyczny oraz estetyczny wygląd pary.
Przy takiej ilości par konkurencja była ogromna, a rywalizacja emocjonująca. Naszym parom gorąco kibicowali rodzice i instruktorzy.

W naszej Świetlicy środowiskowej w Sokolnikach Lesie na dobre zagościła złota, polska jesień. Ta piękna pora roku zainspirowała świetliczaki do wykonania uroczych dekoracji, które doskonale oddają klimat listopadowych dni.
Był to dla nas miesiąc obfitujący w zajęcia plastyczne, podczas których dzieci tworzyły liście w rozmaitych kształtach, we wszystkich kolorach jesieni, które obecnie zdobią okna sokolnickiej Świetlicy. Uczestnicy zadbali również o wystrój naszej tablicy na której pojawiły się jeże, wiewiórki, listki i grzyby.

W listopadzie w naszej świetlicy nie brakowało ciekawych i interesujących wydarzeń. Dzieci projektowały własne odblaski, rysowały ulubioną postać z bajki oraz tworzyły zabawki sensoryczne.
Wiele pozytywnych emocji sprawiło dzieciom eksperymentowanie z pianką do golenia, płynem do mycia naczyń oraz z mąką ziemniaczaną. Kolejny raz dzieci stworzyły coś świetnego! Uzyskaliśmy piankolinę, którą wykorzystaliśmy na wiele sposobów. Świetliczaki szukały w niej ukrytych skarbów, lepiły różne ciekawe konstrukcje i barwiły na różne kolory. Własnoręcznie wykonana piankolina dostarczyła dzieciom wyśmienitej zabawy.
25 listopada był dniem w którym święto obchodził najlepszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś.

6 i 8 listopada mali patrioci z Sierpowa, Konar i Parzyc uczestniczyli w zajęciach z okazji Święta Niepodległości. Podczas zajęć dzieci obejrzały film edukacyjny, następnie malowały symbole narodowe. W drugiej części spotkania tworzyły papierowe kotyliony i wykonały prace plastyczne zat. „Polska to My!”. W tym radosnym dniu nie mogło zabraknąć odśpiewania pieśni patriotycznych!

27 i 28 listopada w świetlicach w Sierpowie i Parzycach odbyły się zabawy andrzejkowe. Zgromadzone dzieciaki wzięły udział w tradycyjnych wróżbach tj.: lanie wosku, ustawianie butów, przekłuwanie spisanych na kartce imion, rzucanie sznurkiem i wielu innych. Niesamowitą radość naszym milusińskim sprawiła wróżba niewidzialne napisy. Każde dziecko miało za zadanie napisać wróżbę sokiem z cytryny, następnie wszystkie zapisy trafiły do koszyka, z którego uczestnicy losowali przepowiednie, którą odczytywali nad zapaloną świeczką. Oczywiście nie mogło zabraknąć andrzejkowej dyskoteki! Przy wspaniałej muzyce wszyscy bawili się doskonale!

GODZINY OTWARCIA ŚWIETLIC ŚRODOWISKOWYCH


 •  Świetlica środowiskowa w Czerchowie
PONIEDZIAŁEK   1400 - 1800
 WTOREK  700 - 1100
 ŚRODA  1500 - 1900
 CZWARTEK  1500 - 1900
PIĄTEK 700 - 1100

 •  Świetlica środowiskowa w Pełczyskach
PONIEDZIAŁEK   1600 - 2000
 ŚRODA  1200 - 1600
 CZWARTEK  800 - 1600
 PIĄTEK  1600 - 2000

 •   Świetlica środowiskowa w Skromnicy
PONIEDZIAŁEK   1200 - 2000
 WTOREK  1200 - 1545
 CZWARTEK  1615 - 2000
 PIĄTEK  1200 - 1545

 • Świetlica środowiskowa w Sierpowie
   
 WTOREK 1505 - 1800
 ŚRODA 1200 - 1500
CZWARTEK 1505 - 1800
 PIĄTEK 1200 - 1545

 • Świetlica środowiskowa w Parzycach
PONIEDZIAŁEK  1200 - 1800
 WTOREK 1200 - 1500
 ŚRODA  1505 - 1800
 CZWARTEK 1200 - 1500
w okresie wakacyjnym (lipiec-sierpień)
   

 • Świetlica środowiskowa w Małachowicach Kolonii

czynna od 23 września w godzinach 15.00 - 19.00

   
w okresie wakacyjnym (lipiec-sierpień)
   

 • Świetlica środowiskowa w Sokolnikach Lesie
PONIEDZIAŁEK 1300 - 1700
 WTOREK 1500 - 1900
 ŚRODA 1400 - 1800
CZWARTEK 1400 - 1800
PIĄTEK 1500 - 1900

W lipcu kapela ludowa im. Tadeusza Kubiaka uczestniczyła w XIII Spotkania z Folklorem im. Stanisława Stępniaka w Wieniawie. 

W parkowej muszli koncertowej prezentowały się kapele ludowe, soliści instrumentaliści, soliści - śpiewacy, zespoły śpiewacze. W kat. kapel ludowych jury przyznało wyróżnienie naszej kapeli im. Tadeusza Kubiaka, natomiast w kat. soliści - instrumentaliści wyróżnienie otrzymała skrzypaczka kapeli Natalia Kamecka. 4 sierpnia Miejsko – Gminny Dom Kultury w Końskich był organizatorem XV Koneckiego Przeglądu Kapel i Solistów Instrumentalistów Ludowych „Muzykanty” . Udział w nim wzięły 24 kapele oraz 17 solistów instrumentalistów ludowych. Kapela im. Tadeusza Kubiaka "skazana na sukces" występując na tym Przeglądzie po raz pierwszy zajęła I miejsce i zdobyła statuetkę "Muzykanty 2019" 13 sierpnia kapelę im. Tadeusza Kubiaka zaproszono na Ogólnopolski Przegląd Tradycyjnych Kapel Weselnych w Osieku nad Wisłą by swym występem po raz drugi uświetniła tą imprezę.

Po wakacjach od września zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Leśmierzu:

 

Zajęcia Tańca Nowoczesnego, Modern Jazz z elementami tańca klasycznego,  -instruktor tańca p. Aleksandra Frontczak

Czwartek: godz. 17.00 - GOK w Leśmierz

Zajęcia Tańca Narodowego - instruktor tańca p. Mariusz Wolski

Wtorek: godz. 10.00 - Gminne Przedszkole w Leśmierzu

Zajęcia Młodzieżowego Zespołu Folklorystycznego- instruktor tańca p. Mariusz Wolski oraz p. Hanna Stefaniak

Wtorek: godz. 12.00 - Szkoła Podstawowa w Modlnej

Zajęcia Wokalno – Instrumentalne - instruktor muzyczny GOK p. Daniel

Chałupnik

Poniedziałek:

Zajęcia Zespołu Wokalnego „Pięciolinia” (godzina w trakcie ustaleń) w Szkole Podstawowej w Solcy Wielkiej

Zajęcia „Ognisko Muzyczne” (nauka gry na instrumentach) w Szkole Podstawowej w Solcy Wielkiej – nabór do końca września!

Czwartek:

Zajęcia Zespołu Wokalno – Instrumentalnego „Mirage”, godz. 19.00 w GOK
w Leśmierzu

Wraz z początkiem września przedstawimy godziny pracy świetlic środowiskowych, zapraszamy dzieci oraz młodzież!

ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA W CZERCHOWIE

Poniedziałek   14.00 – 18.00

Wtorek               7.00 – 11.00

Środa               15.00 – 19.00

Czwartek         15.00 – 19.00

Piątek                 7.00 – 11.00

ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA W SOKOLNIKACH LESIE

Poniedziałek        13.00 -17.00

Wtorek               15.00 -19.00

Środa                           14.00 -18.00

Czwartek             14.00 -18.00

Piątek                  15.00 -19.00

ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA W PARZYCACH

Poniedziałek        12.00 - 18.00

Wtorek                12.00 - 15.00

Środa                           15.05 - 18.00

Czwartek            12.00 - 15.00

ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA W SIERPOWIE

Wtorek       15.05 - 18.00

Środa                   12.00 - 15.00

Czwartek    15.05 - 18.00

Piątek                  12.00 -18.00

ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA W SKROMNICY

Poniedziałek        12.00 - 20.00

Wtorek               12.00 - 15.45

Środa                            16.15 - 20.00

Piątek                          12.00 - 15.45

ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA W PEŁCZYSKACH

Wtorek               16.00 - 20.00

Środa                           12.00 - 16.00

Czwartek            8.00 - 16.00

Piątek                          16.00 - 20.00

ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA W MAŁACHOWICACH KOLONII  

czynna od 23 września w godz. 15.00-19.00

 

Bez zmian pozostają godziny pracy Centrum Kształcenia, działającego w GOK w Leśmierzu, od poniedziałku do piątku w godz. 12.00 -20.00

Za nami wakacje, miesiąc sierpień podobnie jak lipiec obfitował w wiele wakacyjnych atrakcji. Nasi milusińscy z Sierpowa i Konar licznie uczestniczyli w zorganizowanych zajęciach: kulinarnych, plastycznych, kreatywnych, sportowych oraz wycieczkach!

14 sierpnia grupa tworzyła dekoracje okienne z wykorzystaniem farb witrażowych. Powstałe ozdoby dzieciaki zabrały do domu by udekorować okna w swoich pokojach.

20 sierpnia odbyły się zajęcia kulinarne – naleśniki. Nasi wspaniali kucharze zadbali o przepyszne ciasto i ulubione dżemy.
21 sierpnia miała miejsce wyczekiwana przez stałych bywalców świetlicy, wycieczka na warsztaty „Majsterkowo” zorganizowane w Castoramie w Łodzi. Dzieci z Sierpowa i Konar od kilku lat uczestniczą w wakacyjnych warsztatach, podczas których pod okiem pracowników Castoramy, wykonują samodzielnie zabawki i konstruują użyteczne przedmioty. W tym roku zbijały z przygotowanych drewnianych elementów samochody ciężarowe. Po pracowitym poranku przyszedł czas na zabawę w Arena Laser Games i małe co nieco w restauracji w łódzkiej Manufakturze.
22 sierpnia nasza świetlica zamieniła się w salę kinową. Tego dnia obejrzeliśmy film familijny, tradycyjnie nie zabrakło popcornu i dobrego nastroju!
27 sierpnia odbyły się zajęcia kreatywne, dzieci tworzyły z masy solnej latarnie morskie, które następnie malowały farbami akrylowymi. Z pewnością piękne prace, które zdobią naszą świetlicę, przywołają nie jedno wakacyjne wspomnienie!

28 sierpnia dzieci odwiedziły zagrodę edukacyjną „Siedlisko Besiekiery”. To malownicze i urokliwe miejsce położone jest w bezpośrednim sąsiedztwie ruin XV w. zamku otoczonego fosą. Podczas pobytu dzieciaki poznały historię zamku w Besiekierach oraz barwne legendy. Wzięły udział w zabawach i zajęciach edukacyjnych „Od ziarenka do bochenka - tajemnice prawdziwej piekarni”, z radością przygotowywały
i smakowały „podpłomyki” z miodem i masłem gospodyni. W tym czasie w Siedlisku gościli artyści z Kostaryki, nasze dzieci miały okazję, poznać inną kulturę, obyczaje i tradycje, a także podziwiać ich piękne obrazy, które finalnie wystawione zostały w ASP w Łodzi.

„Pożegnanie wakacji” w Sierpowie odbyło się 29 sierpnia. Podczas spotkania dzieci utrwaliły wiadomości z zakresu ruchu drogowego „Bezpieczny powrót do szkoły”. Wzięły udział w konkursie plastyczny o w/w tematyce. Zwycięzcy otrzymali lampki rowerowe:


I miejsce - Oliwia Woźny,

II miejsce - Mikołaj Wiktorski,

III miejsce - Amelia Granosik.

Zwieńczeniem spotkania było wspólne grillowanie!


27 września (piątek) tradycyjnie w naszej świetlicy odbędzie się impreza dla dzieci z okazji Dnia Chłopca. W programie: Gra „Kumpeliada” - dziewczyny kontra chłopaki, karaoke z dedykacją dla chłopców, zabawa taneczna, poczęstunek. Zapraszam!


Anna Kubczak

XXXI Muzyczne Lato w Sokolnikach Lesie

insufficient image data in file `//images/AKTUALNOSCI/lipiec_2019/19 NOWY q.jpg' @ error/jpeg.c/ReadICCProfile/571

Co słychać w Goku....

Ostatnie tygodnie upłynęły naszym kapelom Ludowym na wyjazdach i rywalizacjach muzycznych z innymi znanymi kapelami z różnych województw. Z XVIII Spotkań Folklorystycznych Polski Centralnej, zorganizowanych 25 maja w Sieradzkim Parku Etnograficznym kapela im. Tadeusza Kubiaka wróciła z I nagrodą. Gratulujemy.

Powodem do dumy są również osiągnięcia solistki Wiktorii Kicińskiej, która debiutowała w działającym przy naszym ośrodku kultury zespole wokalnym ”Pięciolinia”. Wiktoria jest uczennicą III klasy Gimnazjum w Solcy Wielkiej. Pomimo młodego wieku jest już laureatką wielu konkursów muzycznych, na których zajmuje I miejsca. Są to konkursy o randze wojewódzkiej i ogólnopolskiej. Wiktoria Kicińska uczęszcza do ogniska muzycznego w Solcy Wielkiej, które prowadzi nasz instruktor Daniel Chałupnik. Nie dawno, zdobyła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Piosenki im. Marka Grechuty, zorganizowanym w Młodzieżowym Domu Kultury im. Małego Księcia w Ozorkowie.

 

{gallery}AKTUALNOSCI/lipiec_2019{/gallery}


W okresie jesienno – zimowym w Kołach Gospodyń Wiejskich działających na terenie naszej gminy odbyły się zebrania sprawozdawczo – wyborcze. Dużych zmian na stanowiskach przewodniczących KGW nie było. W Solcy Małej pożegnano p. Jadwigę Śnieg, a obecnie funkcję sprawuje p. Kazimiera Kaźmierczak. W Parzycach przewodniczącą po Janinie Czaplińskiej została p. Justyna Furmaniak . W Małachowicach funkcję przewodniczącej po p. Małgorzacie Kolczyńskiej pełni p. Iwona Chałupnik, natomiast w Czerchowie po Krystynie Palmowskiej, która była rekordzistką wśród przewodniczących i pracowała społecznie przez 43 lata, obecnie jest p. Justyna Karolak. Zmiana na stanowisku przewodniczącej nastąpiła również w Kole Gospodyń Wiejskich w Skotnikach, długoletnią przewodniczącą p. Annę Pawłowską zastąpiła p. Agnieszka Milczarek.

Po świętach Wielkiej Nocy a dokładnie w piątek 26 kwietnia, w Modlnej odbędzie się cykliczna impreza dla osób samotnych, niepełnosprawnych
z gminy Ozorków „Spotkanie wielkanocne”. W tym roku organizatorami będą: Gminny Ośrodek Opieki Społecznej w Ozorkowie, Proboszcz Parafii p.w. Bożego Ciała i św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Modlnej, Szkoła Podstawowa
w Modlnej oraz Gminny Ośrodek Kultury w Leśmierzu. Od 25 lat imprezy dla seniorów z terenu naszej gminy, zarówno bożonarodzeniowe jak i wielkanocne, organizowane przemiennie w trzech parafiach naszej gminy odbywają się pod patronatem Wójta Gminy Ozorków. Tegoroczne spotkanie dla seniorów rozpocznie się o godz. 1200 – mszą świętą w intencji uczestników, którą będzie celebrował Proboszcz parafii ks. Piotr Bratek. Dalsza część wielkanocnego spotkania odbędzie się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Modlnej. Program artystyczny przygotowują panie z amatorskiego zespołu śpiewaczego z Maszkowic, które wystąpią przy akompaniamencie kapeli ludowej „ Swojacy”.

W miesiącu maju tradycyjnie odbędzie się wycieczka dla seniorów z naszej gminy, zorganizowana przez Komendę Hufca ZHP w Ozorkowie. Na tego typu wycieczki turystyczno-krajoznawcze osoby starsze typują Przewodniczące Kół Gospodyń Wiejskich.

DZIEŃ KOBIET W GMINNYM OŚRODKU KULTURY

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów GALERIArootmuzyczne oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

XXX MUZYCZNE LATO W SOKOLNIKACH LESIE


 

{gallery}GALERIA/muzyczne{/gallery}

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów GALERIArootDOZYNKIrootdozynki_lesmierz_2018 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

DOŻYNKI GMINNO-PARAFIALNE W LEŚMIERZU - FOTORELACJA


 {gallery}GALERIA/DOZYNKI/dozynki_lesmierz_2018{/gallery}

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów GALERIArootPIKNIK_SIERPOW_2018 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Następny, po pikniku świętojańskim w Solcy Wielkiej piknik, został zorganizowany dla mieszkańców Sierpowa, Konar i sąsiadujących wsi 11 sierpnia na terenie świetlicy w Sierpowie. Niezbyt sprzyjająca tego dnia aura pogodowa nie odstraszyła miłośników plenerowych spotkań. Humory dopisywały i wszyscy wspaniale się bawili do późnych godzin wieczornych. Nie brakowało amatorów kiełbasek z grilla, pysznych ciast upieczonych przez członkinie miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich oraz chleba z domowym smalcem i kiszonym ogórkiem. Oprawę muzyczną przygotował znany Dj. Zygmunt Targalski.

{gallery}GALERIA/PIKNIK_SIERPOW_2018{/gallery}