W dniu 16 listopada 2019 r. w Hali GOSiR w Ujeździe odbył się VII Ogólnopolski Turniej Tańca Narodowego w Formie Towarzyskiej i I Mistrzostwa Polski w Tańcach Towarzyskich PTT. Na tanecznym parkiecie wystąpiło 146 par, reprezentujących 22 zespoły taneczne z różnych części Polski. Jednym z nich był Zespół Folklorystyczny z Modlnej, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Leśmierzu.
Tancerze rywalizowali w 7 kategoriach wiekowych, prezentując się w tradycyjnych polskich tańcach: polce, krakowiaku, oberku, mazurze i kujawiaku.
Pięć naszych par poddało ocenie jury swoje taneczne umiejętności. Siedmiu sędziów - Mariusz Wolski (sędzia główny, niepunktujący), Katarzyna Makowska, Mariusz Mierzwa, Marta Lewandowska, Paweł Wielgosz, Anna Rolska i Michał Walczak, Piotr Łyczko (sędzia skrutiner) – oceniało muzykalność, utrzymanie stylu i charakteru tańca, technikę taneczną, ogólny wyraz artystyczny oraz estetyczny wygląd pary.
Przy takiej ilości par konkurencja była ogromna, a rywalizacja emocjonująca. Naszym parom gorąco kibicowali rodzice i instruktorzy.

Tegoroczna impreza mikołajkowaodbyła się w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Leśmierzu odbyła się z 6 grudnia.Studio Teatralne KRAK-ART z Krakowa przybyło w tym dniu specjalnie dla zaproszonych dzieci ze spektaklem „Skrzat Titelitury”.

W naszej Świetlicy środowiskowej w Sokolnikach Lesie na dobre zagościła złota, polska jesień. Ta piękna pora roku zainspirowała świetliczaki do wykonania uroczych dekoracji, które doskonale oddają klimat listopadowych dni.
Był to dla nas miesiąc obfitujący w zajęcia plastyczne, podczas których dzieci tworzyły liście w rozmaitych kształtach, we wszystkich kolorach jesieni, które obecnie zdobią okna sokolnickiej Świetlicy. Uczestnicy zadbali również o wystrój naszej tablicy na której pojawiły się jeże, wiewiórki, listki i grzyby.