Za nami wakacje, miesiąc sierpień podobnie jak lipiec obfitował w wiele wakacyjnych atrakcji. Nasi milusińscy z Sierpowa i Konar licznie uczestniczyli w zorganizowanych zajęciach: kulinarnych, plastycznych, kreatywnych, sportowych oraz wycieczkach!

14 sierpnia grupa tworzyła dekoracje okienne z wykorzystaniem farb witrażowych. Powstałe ozdoby dzieciaki zabrały do domu by udekorować okna w swoich pokojach.

20 sierpnia odbyły się zajęcia kulinarne – naleśniki. Nasi wspaniali kucharze zadbali o przepyszne ciasto i ulubione dżemy.
21 sierpnia miała miejsce wyczekiwana przez stałych bywalców świetlicy, wycieczka na warsztaty „Majsterkowo” zorganizowane w Castoramie w Łodzi. Dzieci z Sierpowa i Konar od kilku lat uczestniczą w wakacyjnych warsztatach, podczas których pod okiem pracowników Castoramy, wykonują samodzielnie zabawki i konstruują użyteczne przedmioty. W tym roku zbijały z przygotowanych drewnianych elementów samochody ciężarowe. Po pracowitym poranku przyszedł czas na zabawę w Arena Laser Games i małe co nieco w restauracji w łódzkiej Manufakturze.
22 sierpnia nasza świetlica zamieniła się w salę kinową. Tego dnia obejrzeliśmy film familijny, tradycyjnie nie zabrakło popcornu i dobrego nastroju!
27 sierpnia odbyły się zajęcia kreatywne, dzieci tworzyły z masy solnej latarnie morskie, które następnie malowały farbami akrylowymi. Z pewnością piękne prace, które zdobią naszą świetlicę, przywołają nie jedno wakacyjne wspomnienie!

28 sierpnia dzieci odwiedziły zagrodę edukacyjną „Siedlisko Besiekiery”. To malownicze i urokliwe miejsce położone jest w bezpośrednim sąsiedztwie ruin XV w. zamku otoczonego fosą. Podczas pobytu dzieciaki poznały historię zamku w Besiekierach oraz barwne legendy. Wzięły udział w zabawach i zajęciach edukacyjnych „Od ziarenka do bochenka - tajemnice prawdziwej piekarni”, z radością przygotowywały
i smakowały „podpłomyki” z miodem i masłem gospodyni. W tym czasie w Siedlisku gościli artyści z Kostaryki, nasze dzieci miały okazję, poznać inną kulturę, obyczaje i tradycje, a także podziwiać ich piękne obrazy, które finalnie wystawione zostały w ASP w Łodzi.

„Pożegnanie wakacji” w Sierpowie odbyło się 29 sierpnia. Podczas spotkania dzieci utrwaliły wiadomości z zakresu ruchu drogowego „Bezpieczny powrót do szkoły”. Wzięły udział w konkursie plastyczny o w/w tematyce. Zwycięzcy otrzymali lampki rowerowe:

I miejsce - Oliwia Woźny,

II miejsce - Mikołaj Wiktorski,

III miejsce - Amelia Granosik.

Zwieńczeniem spotkania było wspólne grillowanie!

27 września (piątek) tradycyjnie w naszej świetlicy odbędzie się impreza dla dzieci z okazji Dnia Chłopca. W programie: Gra „Kumpeliada” - dziewczyny kontra chłopaki, karaoke z dedykacją dla chłopców, zabawa taneczna, poczęstunek. Zapraszam!

Anna Kubczak