Gminny Ośrodek Kultury | Lesmierz 23 | 95-035 Ozorków | 42 718 05 79 | gok_lesmierz(at)wp.pl 

A A A

W listopadzie w naszej świetlicy nie brakowało ciekawych i interesujących wydarzeń. Dzieci projektowały własne odblaski, rysowały ulubioną postać z bajki oraz tworzyły zabawki sensoryczne.
Wiele pozytywnych emocji sprawiło dzieciom eksperymentowanie z pianką do golenia, płynem do mycia naczyń oraz z mąką ziemniaczaną. Kolejny raz dzieci stworzyły coś świetnego! Uzyskaliśmy piankolinę, którą wykorzystaliśmy na wiele sposobów. Świetliczaki szukały w niej ukrytych skarbów, lepiły różne ciekawe konstrukcje i barwiły na różne kolory. Własnoręcznie wykonana piankolina dostarczyła dzieciom wyśmienitej zabawy.
25 listopada był dniem w którym święto obchodził najlepszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś.


Świetliczaki poznały ciekawą historię powstania ulubionej maskotki, rozwiązywały misiowe zagadki, rebusy, chętnie uczestniczyły w zabawach ruchowych i konkursach.
W listopadzie odbyły się zajęcia kulinarne , podczas których uczestnicy przygotowali przepyszne gofry z różnymi smakowitymi dodatkami. Role zostały podzielone, a dzieci z wielkim zapałem przystąpiły do działania. Były bardzo dumne ze swojej pracy.

Zwieńczeniem tego miesiąca była zabawa andrzejkowa. Podczas wieczoru wróżb dzieci ze świetlicy miały okazję sprawdzić, jaka czeka ich przyszłość. Zabawom i konkursom nie było końca. Na zakończenie wieczoru na wszystkich czekał słodki poczęstunek.

Joanna Gąsińska