W dniu 16 listopada 2019 r. w Hali GOSiR w Ujeździe odbył się VII Ogólnopolski Turniej Tańca Narodowego w Formie Towarzyskiej i I Mistrzostwa Polski w Tańcach Towarzyskich PTT. Na tanecznym parkiecie wystąpiło 146 par, reprezentujących 22 zespoły taneczne z różnych części Polski. Jednym z nich był Zespół Folklorystyczny z Modlnej, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Leśmierzu.
Tancerze rywalizowali w 7 kategoriach wiekowych, prezentując się w tradycyjnych polskich tańcach: polce, krakowiaku, oberku, mazurze i kujawiaku.
Pięć naszych par poddało ocenie jury swoje taneczne umiejętności. Siedmiu sędziów - Mariusz Wolski (sędzia główny, niepunktujący), Katarzyna Makowska, Mariusz Mierzwa, Marta Lewandowska, Paweł Wielgosz, Anna Rolska i Michał Walczak, Piotr Łyczko (sędzia skrutiner) – oceniało muzykalność, utrzymanie stylu i charakteru tańca, technikę taneczną, ogólny wyraz artystyczny oraz estetyczny wygląd pary.
Przy takiej ilości par konkurencja była ogromna, a rywalizacja emocjonująca. Naszym parom gorąco kibicowali rodzice i instruktorzy.

Ostatecznie pary zdobyły:

• w kategorii 0-7 lat:
Zarębski Szczepan, Błachowicz Gabriela - srebrny medal
Kubiak Dominik, Dąbrowska Hania - brązowy medal

• w kategorii 8-9 lat:
Bartczak Szymon, Łebedowska Klaudia – 1/8 finału
Barylski Szymon, Derlecka Maja
• Ćwierćfinał:
Majewski Sebastian, Jagodzińska Maria - ćwierćfinał

Bardzo dobrze podczas turnieju wypadli również najmłodsi tancerze z Sekcji Tańca Narodowego GOK Leśmierz.
• W kategorii wiekowej 0-7 lat brązowe medale otrzymali:
Kacper Kupis z Eweliną Marciniak
Łukasz Olczak z Aleksandrą Steglińską
Nadia Nowakowska z Julią Kubicką
Wiktoria Florczyk z Zosią Balcerzak

Uczestnicy turnieju zostali nagrodzeni medalami, dyplomami i upominkami. Wszystkim parom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.