Ferie dobiegły już końca. Mamy nadzieję, że pozostawią w pamięci dzieci korzystających w feryjnej oferty GOK w Leśmierzu wiele dobrych wspomnień, śmiechu , zabawy, kreatywnych i twórczych pomysłów. W każdy dzień dzieci mogły skorzystać z różnorodnej formy zajęć:

W pierwszy dzień ferii - 13 stycznia w Centrum Kształcenia odbyły się zajęcia pod hasłem” Rozgrywki dla mózgu”. Dzieci uczyły się łatwego tworzenia programów, gier i interaktywnych aplikacji, dzięki programowi Scratch. Uczestniczyli w zajęciach z robotyki. Budowanie, programowanie  i wspólna zabawa samodzielnie stworzonymi robotami, dostarczyła dzieciom nie lada frajdy.

W drugi dzień ferii - 14 stycznia odbył się dla dzieci spektakl teatralny ”Lodowa Kraina”. Bajka przeniosła najmłodszych widzów w niezwykły, magiczny świat lodu i śniegu. A spotkanie z ulubionymi przez dzieci bajkowymi postaciami Anią, Elzą ,Olafem dostarczyło najmłodszym wiele radości.

15 stycznia dzieci tworzyły na warsztatach plastycznych „ Łapacz snów”. Na początku zajęć poznały Indiańską legendę, dowiedziały się do czego służy  i jakie ma znaczenie talizman chroniący przed złymi myślami i męczącymi snami. Amulet zawieszany nad miejscem, gdzie się śpi, służący do tego, by wyłapywać złe sny i myśli, tak by rano wstać wypoczętym i napełnionym dobrą energią. Z obręczy, włóczki, wstążek i piórek dzieci samodzielnie wykonały łapacze snów w postaci jednorożca i pandy. Zapewne nie będą one tylko zwykłą ozdobą zawieszaną nad łóżkiem, ale również symbolem dobrej energii i życia.

W czwartkowe popołudnia 16 i 23 stycznia dzieciaki wzięły udział w warsztatach Tańca Nowoczesnego. Była rozgrzewka i rozciąganie jak na każdym prawdziwym treningu tanecznym. Dzieci na zajęciach uczyły się kroków i układów tanecznych do najnowszej muzyki.

17 stycznia odbyły się dla dzieci zajęcia pod hasłem „ W świeci gier planszowych.” Planszówki to bardzo dynamicznie rozwijająca się aktywność skupiająca coraz więcej miłośników. Spotkanie dzieci przy grach planszowych było dobrą okazją do budowania relacji koleżeńskich, aktywnego, rozwijającego odpoczynku. Kto by pomyślał, że coś tak niszowego i niepozornego zdoła podbić serca dzieci i przykuć ich uwagę na kilka godzin? Żyjemy w czasach, kiedy elektroniczne znaczy fantastyczne. Czy aby na pewno? Spotkanie z   planszówkami, zorganizowane w GOK w Leśmierzu jest dowodem na to, że pozory mylą. Dzięki hobbistycznej pasji Pana Marcina i Marietty Jaszczak, którzy poprowadzili spotkanie i udostępnili nam tego dnia wiele ciekawych gier typu; Dobble, Mistakos, Jenga, Ślimaki to mięczaki, Sabotażysta, Splendo, Mississippi Quenn dzieci spędziły atrakcyjnie wolny czas podczas ferii rozwijając spostrzegawczość i zdolność koncentracji.

20 i 22 stycznia dzieci wzięły udział w kolejnych twórczych warsztatach plastycznych. Brak śniegu i możliwości ulepienia bałwana podczas ferii próbowaliśmy zrekompensować na zajęciach plastycznych tworząc „ zimowe lampiony” i „ śnieżne kule”. Śnieżynki, bałwanki, choinki i sztuczny śnieg stworzone podczas zajęć dostarczyły dzieciom nowych doświadczeń i wiele satysfakcji z własnoręcznie przygotowanych prac.

21 stycznia w naszym ośrodku zgromadzili się mali smakosze. Dzieci wzięły udział w zajęciach kulinarnych ” Słodkie rewolucje”, podczas których dekorowały karnawałowe pierniki. Uczestnicy według własnego pomysłu zdobili łakocie, wykorzystując m.in: lukier, czekoladę, posypki, groszki. Wszystkie pierniczki pięknie wyglądały i pysznie smakowały!

24 stycznia w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Leśmierzu odbył się bal karnawałowy dla dzieci. Fantazyjne kostiumy i bardzo dobre humory uczestników okazały się świetnym przepisem na udaną zabawę! Na pociechy czekały przeróżne konkursy z nagrodami, zabawy i tańce przy hitach disco i dance. Bal był wspaniałą okazją do wspólnego spędzenie czasu w miłej atmosferze.