Gminny Ośrodek Kultury | Lesmierz 23 | 95-035 Ozorków | 42 718 05 79 | gok_lesmierz(at)wp.pl 

A A A

WRZESIEŃ W PARZYCACH I MAŁACHOWICACH


 Koniec lata rozpieszczał nas piękną, słoneczną pogodą, dzięki czemu dużo czasu spędzaliśmy na świeżym powietrzu. Dzieci uwielbiają zabawę pod gołym niebem. Szaleństwa na świeżym powietrzu z piłką, skakanką, hula-hop, przy huśtawkach czy karuzelach są nie tylko świetną zabawą, ale także prawdziwą nauką.
Dzieci uczą się współpracy,kreatywności, współzawodnictwa. W czasie zabawy rozwijają swoją sprawność fizyczną. A najważniejsze jest to, że porostu świetnie się bawią.
Kolejnym powodem do świetnej zabawy i szlifowania kulinarnych umiejętności były zajęcia na których dzieci samodzielnie przygotowywały smaczne i kolorowe tost.
W wrześniowe popołudnia w świetlicach dzieci z wielkim zaangażowaniem tworzyły bryloczki, przywieszki z kolorowych koralików pyssla.


26 i 27 września na powitanie jesieni obchodziliśmy w świetlicach „ Święto pieczonego ziemniaka”. Podczas jesiennego pikniku na dzieci czekały liczne „ziemniaczane konkurencje”, ciekawe opowieści o pochodzeniu ziemniaka i inne atrakcje. Pierwszą konkurencją były „ wykopki” w których dzieci miały za zadanie sadzenie i zbieranie ziemniaków. Dzieciom sprawiły nie lada frajdę kolejne sprawnościowe zmagania z ziemniakami, takie jak: rzut ziemniakiem do celu, strzał w „ ziemniaka olbrzyma”,wyścigi z ziemniakiem na łyżce czy „ najdłuższa obierka” Piknik zakończyliśmy biesiadowaniem przy ognisku, pieczeniem ziemniaków i uwielbianych przez wszystkich frytek.
30 i 31 października zapraszam wszystkie dzieci na „strasznie fajną zabawę halloweenową”.
Agata Włodarczyk