Wakkacji już....

Choć wakacje dobiegły już końca, pozostawiły w pamięci dzieci ze świetlicy w Parzycach i Małachowicach Kolonii wiele pięknych wspomnień i wrażeń. Tegoroczne lato rozpieszczało nas piękną pogodą, którą mogliśmy w pełni wykorzystać aktywnie spędzając czas na świeżym powietrzu.
Podopieczni świetlic podczas wakacji uczestniczyli w licznych wycieczkach autobusowych, pieszych, kreatywnych zajęciach plastycznych, kulinarnych i sportowo- rekreacyjnych.
W wakacyjne kulinarne czwartki mali kucharze samodzielnie przygotowywali zdrowe, smakowite potrawy i przekąski. W świetlicowym menu znalazły się m.in.: babeczki bananowe i wiśniowe, pączuszki serowe, lemoniady, sałatki owocowe, naleśniki, hod- dogi i inne desery, zjadane zawsze z wielkim apetytem przez dzieci. Podczas świetlicowych wycieczek dzieci poznały ciekawe miejsca i zdobyły nowe doświadczenia i umiejetności.
2 lipca świetliczaki uczestniczyły w wycieczce do kina i pizzerii w Łęczycy. 10 lipca wybraliśmy się na wycieczkę do Parku Makiet Mikroskala w Koninie. 17 lipca odbyła się wycieczka do Candy Parku w Rzgowie. 24 lipca wybraliśmy się do Małej Stajni w Helenowie oraz na plac zabaw w Sokolnikach. 21 sierpnia podczas wycieczki do Łodzi , dzieci wzięły udział w warsztatach „ Majsterkowo”w Castoramie, gdzie przy użyciu młotków, gwoździ i drewnianych elementów powstały piękne i kolorowe ciężarówki. Po wizycie w Castoramie wybraliśmy się do centrum gier laserowych Arena Laser Games . Uczestnicy wyposażeni w broń laserową i specjalne kamizelki rywalizują ze sobą zespołowo o miano lidera. Wizyta w centrum gier okazała się doskonałą zabawę ruchową, w której liczą się spryt, inteligencja i analiza ciągle zmieniającej się sytuacji.

28 sierpnia odbyło się zakończenie wakacji w Siedlisku w Besiekierach. Dzieci wzięły udział w warsztatach „Tajemnice chleba”, podczas których poznały historię chleba i etapy jego powstawania. Samodzielnie wyrabiały ciasto z którego wypiekane były podpłomyki, spożywane z miodem i masłem. W otoczeniu ruin zamku dzieci uczestniczyły w zabawach dawnych oraz grze terenowej polegającej na poszukiwaniu diabła Boruty. Kolejną niespodzianką było spotkanie z gośćmi z Costa Rico, wspólne biesiadowanie przy ognisku i udział w plenerowych warsztatach plastycznych.
Mam nadzieję, że wspólnie spędzony czas podczas wakacji na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.
Dziękuje wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się, aby te wakacje były pełne uśmiechu i szczęścia dzieci.
Agata Włodarczyk