Co słychać w Sokolnikach?

Za nami sierpień...Czas pakować plecaki do szkoły. Choć wakacje dobiegły już końca piękne wspomnienia pozostaną u świetliczaków na dłużej. Sierpień podobnie jak lipiec obfitował w wiele ciekawych atrakcji dla naszych kochanych podopiecznych.
W Świetlicy odbywały się zajęcia sportowe, plastyczne oraz warsztaty, cieszące się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci, które licznie uczestniczyły w zorganizowanych zajęciach.
20 sierpnia grono wychowanków malowało farbami wcześniej ulepione przez siebie figurki z gliny.
21 sierpnia odbyła się wyczekiwana przez dzieci wycieczka na warsztaty do Castoramy. Podczas zajęć pod okiem specjalisty oraz opiekunów podopieczni własnoręcznie konstruowali zabawki. Lekcje majsterkowania przyniosły dzieciom wiele radości i satysfakcji z samodzielnego tworzenia. Po warsztatach udaliśmy się do Manufaktury na zabawę „Laser Games” , która dostarczyła świetliczakom sporej dawki adrenaliny i zdrowej rywalizacji.
22 sierpnia w sokolnickiej Świetlicy odbyły się warsztaty ekologiczne, podczas których dyskutowaliśmy o segregacji odpadów. Trzeba przyznać, że dzieci wykazały się dużą wiedzą i aktywnością w tym zakresie. Na koniec każde dziecko stworzyło swój autorski plakat zachęcający do segregacji śmieci oraz dbania o przyrodę.
28 sierpnia udaliśmy się na wycieczkę do Besiekier, gdzie świetliczaki zwiedziły ruiny zamku. W tym dniu został rozstrzygnięty konkurs profilaktyczny „ Bez nałogów zdrowo żyj z całych sił”. Jego zwycięzcy otrzymali nagrody, które z pewnością przydadzą im się w nadchodzącym roku szkolnym. Wyjazd ten był też doskonałą okazją spotkania dwóch kultur, ponieważ w gospodarstwie obecni byli również goście z Kostaryki. Oprócz tego dzieci wzięły udział w warsztatach malowania obrazu w 5 minut, ciekawych zawodach sportowych oraz samodzielnego przygotowywania i pieczenia podpłomyków. Przewodnicy zadbali również o stronę merytoryczną wycieczki, ponieważ przy okazji różnych zajęć prowadzili z dziećmi rozmowy na temat obyczajów i tradycji staropolskiej wsi. Wyjazd ten dostarczył dzieciom niezapomnianych wrażeń.
29 sierpnia w Świetlicy odbyły się kreatywne zajęcia ze zdobienia talerzyków ceramicznych. Przy użyciu specjalnych mazaków dzieci stworzyły własne, oryginalne grafiki, nadając białym naczyniom nowego charakteru. Po wykonaniu fantazyjnych ozdób świetliczaki zabrały do domów swoje niepowtarzalne wytwory.

Ponadto jak zawsze niezapomnianych emocji dostarczyły świetliczakom zawody sportowe oraz gry i zabawy zespołowe na świeżym powietrzu.
Na zakończenie wakacji 31 sierpnia dzieci wzięły udział w korowodzie przebierańców. Po przemarszu udaliśmy się do kawiarni „40”, gdzie odbyły się liczne atrakcje dla najmłodszych. Wszyscy świetnie się bawili.
Choć wakacje dobiegły już końca zajęcia w sokolnickiej Świetlicy (ul. Sokolnickiego 1) odbywają się cały rok. Zatem serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnej zabawy.
Aktualne również pozostają zajęcia Aerobic, które odbywają się w czwartki o godzinie 18.00 na terenie Świetlicy Środowiskowej. Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie z Sokolnik i okolic do wspólnych ćwiczeń w miłej i przyjaznej atmosferze.

CO SŁYCHAĆ W SOKOLNIKACH

W grudniu sokolnickie świetliczaki wzięły udział w spektaklu profilaktycznym "Ale kto jak nie ja?", który odbył się w zaprzyjaźnionej świetlicy w Sierpowie. 10 grudnia dzieci wzięły udział w mikołajkowym wyjeździe do teatru tańca w Łodzi na sztukę pod tytułem "Ostatni płatek śniegu".

20.12 odbyła się wigilia dla podopiecznych świetlicy. Wszystkie grzeczne dzieci otrzymały prezenty od świętego Mikołaja! Nie zabrakło kolęd, opłatka, serdecznych życzeń oraz słodkiego poczęstunku.

Świetlica środowiskowa Sokolniki Las,

Magdalena Dzikowska

WRZESIEŃ W SOKOLNIKACH LESIE

I po wakacjach! Jak co roku okres wakacyjnej sielanki zleciał wszystkim, a szczególnie najmłodszym bardzo szybko. Zaczęła się szkoła, a z nią obowiązki, lekcje i niestety nauka. Siłą rzeczy świetlica w Sokolnikach stała się miejscem odrabiania lekcji. Razem lekcje odrabia się raźniej i weselej. Starsze świetliczaki chętnie pomagają młodszym, natomiast same zasięgają porad u cioci.
Jako, że „wrzesień jesień niesie” w świetlicy pojawiły się pierwsze jesienne dekoracje. Na oknach zawisły kolorowe listki, witraże – grzybki oraz leśne zwierzątka. Dzieci wykonywały jeżyki oraz sówki z szyszek, liści oraz żołędzi. Malowały także – na przekór jesiennej aurze – kwiatki, metodą stemplowania oraz chętnie relaksowały się przy antystresowych kolorowankach.
W wolnych chwilach, przy sprzyjającej pogodzie dzieci spędzały czas na zabawach ruchowych na świeżym powietrzu.

Od października zmieniają się godziny otwarcia świetlicy środowiskowej w Sokolnikach Lesie: pon. – pt 16.30 – 20.30, sob 10 – 14. Zapraszamy!

AKTUALNOŚCI W ŚWIETLICY W SOKOLNIKACH LESIE - GRUDZIEŃ 2017

Szkoła, szkoła, ciężka szkoła! A po szkole – i oczywiście po odrobieniu lekcji – relaks w świetlicy! Szare, listopadowe dni sokolnickim świetliczakom upłynęły na wesoło! Dzieci spędziły dużo czasu grając w ulubione gry planszowe: twister, eurobizness oraz uno, wśród świetliczaków znaleźli się również zwolennicy bilarda!

Z końcem listopada dzieci zaczęły powoli szykować świetlicę na przyjście zimy. W oknach pojawiły się pierwsze zimowe bałwanki wykonane przez najmłodszych.
29 listopada świetliczaki wzięły udział w imprezie andrzejkowej w zaprzyjaźnionej świetlicy w Skromnicy, na której to odbył się pokaz baniek mydlanych i magicznych sztuczek!

Magdalena Dzikowska

świetlica Sokolniki Las