Co słychać w Sokolnikach?

Za nami sierpień...Czas pakować plecaki do szkoły. Choć wakacje dobiegły już końca piękne wspomnienia pozostaną u świetliczaków na dłużej. Sierpień podobnie jak lipiec obfitował w wiele ciekawych atrakcji dla naszych kochanych podopiecznych.
W Świetlicy odbywały się zajęcia sportowe, plastyczne oraz warsztaty, cieszące się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci, które licznie uczestniczyły w zorganizowanych zajęciach.
20 sierpnia grono wychowanków malowało farbami wcześniej ulepione przez siebie figurki z gliny.
21 sierpnia odbyła się wyczekiwana przez dzieci wycieczka na warsztaty do Castoramy. Podczas zajęć pod okiem specjalisty oraz opiekunów podopieczni własnoręcznie konstruowali zabawki. Lekcje majsterkowania przyniosły dzieciom wiele radości i satysfakcji z samodzielnego tworzenia. Po warsztatach udaliśmy się do Manufaktury na zabawę „Laser Games” , która dostarczyła świetliczakom sporej dawki adrenaliny i zdrowej rywalizacji.
22 sierpnia w sokolnickiej Świetlicy odbyły się warsztaty ekologiczne, podczas których dyskutowaliśmy o segregacji odpadów. Trzeba przyznać, że dzieci wykazały się dużą wiedzą i aktywnością w tym zakresie. Na koniec każde dziecko stworzyło swój autorski plakat zachęcający do segregacji śmieci oraz dbania o przyrodę.
28 sierpnia udaliśmy się na wycieczkę do Besiekier, gdzie świetliczaki zwiedziły ruiny zamku. W tym dniu został rozstrzygnięty konkurs profilaktyczny „ Bez nałogów zdrowo żyj z całych sił”. Jego zwycięzcy otrzymali nagrody, które z pewnością przydadzą im się w nadchodzącym roku szkolnym. Wyjazd ten był też doskonałą okazją spotkania dwóch kultur, ponieważ w gospodarstwie obecni byli również goście z Kostaryki. Oprócz tego dzieci wzięły udział w warsztatach malowania obrazu w 5 minut, ciekawych zawodach sportowych oraz samodzielnego przygotowywania i pieczenia podpłomyków. Przewodnicy zadbali również o stronę merytoryczną wycieczki, ponieważ przy okazji różnych zajęć prowadzili z dziećmi rozmowy na temat obyczajów i tradycji staropolskiej wsi. Wyjazd ten dostarczył dzieciom niezapomnianych wrażeń.
29 sierpnia w Świetlicy odbyły się kreatywne zajęcia ze zdobienia talerzyków ceramicznych. Przy użyciu specjalnych mazaków dzieci stworzyły własne, oryginalne grafiki, nadając białym naczyniom nowego charakteru. Po wykonaniu fantazyjnych ozdób świetliczaki zabrały do domów swoje niepowtarzalne wytwory.

Ponadto jak zawsze niezapomnianych emocji dostarczyły świetliczakom zawody sportowe oraz gry i zabawy zespołowe na świeżym powietrzu.
Na zakończenie wakacji 31 sierpnia dzieci wzięły udział w korowodzie przebierańców. Po przemarszu udaliśmy się do kawiarni „40”, gdzie odbyły się liczne atrakcje dla najmłodszych. Wszyscy świetnie się bawili.
Choć wakacje dobiegły już końca zajęcia w sokolnickiej Świetlicy (ul. Sokolnickiego 1) odbywają się cały rok. Zatem serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnej zabawy.
Aktualne również pozostają zajęcia Aerobic, które odbywają się w czwartki o godzinie 18.00 na terenie Świetlicy Środowiskowej. Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie z Sokolnik i okolic do wspólnych ćwiczeń w miłej i przyjaznej atmosferze.