Gminny Ośrodek Kultury | Lesmierz 23 | 95-035 Ozorków | 42 718 05 79 | gok_lesmierz(at)wp.pl 

A A A

 

A W SIERPOWIE.....


 

Wrześniowe popołudnia w świetlicy upłynęły nam na dzieleniu się wakacyjnymi wspomnieniami, integracji grupy oraz zabawach na placu świetlicowym. Znaleźliśmy czas także na utrwalenie zasad bezpiecznej drogi do szkoły, poruszania się po drogach, przejściach dla pieszych i chodnikach.

Podczas zajęć plastycznych dzieci tworzyły piękne jesienne dekoracje, które można podziwiać na naszej gazetce ściennej. Z wielką starannością tworzyły także jeże z plastikowych butelek, które owiały sznurkiem i oklejały szyszkami.
W dniach 20-21 września w naszej świetlicy odbyły się bardzo kreatywne zajęcia z wykorzystaniem koralików Pyssla. Uczestnicy w skupieniu, na specjalnie przygotowanych formach, tworzyli piękne wzory, które w efekcie finalnym stały przywieszkami do plecaków, breloczkami do kluczy a także się podkładkami pod kubek. By osiągnąć taki efekt, należy każdy skończony wzór przyprasować żelazkiem. Jest to świetna zabawa, którą polecamy każdemu. Rozwija wyobraźnie i zdolności manualne. Z całą pewnością nie były to nasze ostatnie zajęcia z Pysslą!

28 września odbyła się impreza z okazji Dnia Chłopaka. W tym dniu zgromadziły się dzieci z Sierpowa i Konar. Naszą zabawę rozpoczęliśmy od Gry „Kumpeliada”, chłopcy kontra dziewczynki. Oczywiście zwyciężyli chłopaki, tego dnia nie mogło być inaczej! Następnie nasi milusińscy wzięli udział w zabawach z chustą animacyjną. Później przyszedł czas na obiecaną pizzę, karaoke oraz zabawę taneczną! Każdy z obecnych młodych panów otrzymał świetlicowy Certyfikat „SUPER CHŁOPAKA”.

Anna Kubczak