Gminny Ośrodek Kultury | Lesmierz 23 | 95-035 Ozorków | 42 718 05 79 | gok_lesmierz@wp.pl 

A A A
Noc Świętojańska 2023
 
To był magiczny i pełny wrażeń wieczór!!!
W sobotę 24 czerwca na terenie Parku w Leśmierzu obchodziliśmy Noc Świętojańską. Tradycyjne pieśni z muzyką ludową na żywo, konkurs na najpiękniejszy wianek, strefa zabawy dla dzieci , barwny korowód z pochodniami to jedne z wielu atrakcji, jakie czekały tego dnia na mieszkańców Gminy Ozorków.
Na scenie zaprezentowała się Orkiestra Dętej O.S.P z Solcy Wielkiej, Kapeli Zenona Wójcika, Kapeli Andrzeja Krajewskiego z Maszkowic, Kapeli im. Tadeusza Kubiaka z Leśmierza. Powitanie lata świętowaliśmy również z naszymi Zespołami Śpiewaczymi z Tymienicy, Maszkowic, Sokolnik Parceli. Tego pięknego i słonecznego wieczoru pletliśmy wianki wspólnie z Związkiem Harcerstwa Polskiego w Ozorkowie. Na imprezie nie zabrakło również swojskiego i dobrego jadła, kiełbasy z grilla, tradycyjnego chleba ze smalcem i pysznych słodkości przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Leśmierza.
Wspólnej zabawie i tańcom pod gołym niebem nie było końca.
Serdecznie dziękujemy wszystkim wykonawcom za oprawę muzyczną, KGW z Leśmierza za stoisko gastronomiczne, pozostałym KGW za przygotowanie ciast oraz Pani Annie Sitarz ze Związku Harcerstwa Polskiego w Ozorkowie za udział i wsparcie w wydarzeniu.
Imprezę ” Noc świętojańska w Leśmierzu jako wydarzenie promujące lokalne dziedzictwo”, dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2023.