Gminny Ośrodek Kultury | Lesmierz 23 | 95-035 Ozorków | 42 718 05 79 | gok_lesmierz(at)wp.pl 

A A A

SEKCJA TAŃCA NARODOWEGOZespół Tańca Narodowego powstał w 2000 roku z inicjatywy Wójta Gminy Ozorków i Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Leśmierzu. Instruktorem jest Pan Mariusz Wolski, który prowadzi ten zespół od momentu powstania. Jest choreografem dziecięcych zespołów tanecznych takich jak między innymi:

  • Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca "POLTEX"
  • Zespół Pieśni i Tańca "Dmosin"

Mariusz Wolski jest wielokrotnym finalistą wszelkiego rodzaju turniejów tanecznych i otrzymał tytuł trzeciej pary roku i II Wicemistrza Polski w 2007 roku.

Pierwszy poważny występ Zespołu Tańca Narodowego z Leśmierza odbył się w 2004 roku na III Przeglądzie Dziecięco-Młodzieżowych Zespołów Tanecznych "Taneczne Wiktorie" w Głownie. Zespół reprezentowała para turniejowa: Karolina Czekalska i Michał Walczak.


Idąc dalej tym tropem i wypisując tylko co ciekawsze i najważniejsze osiągnięcia grupy możemy wymienić:
Koncert, który odbył się w Górze Świętej Małgorzaty w czerwcu 2005 roku
Koncert w Leśmierzu zorganizowany podczas festynu w czerwcu 2005 roku

Podczas IV Przeglądu Dziecięco-Młodzieżowych Zespołów Tanecznych nasz zespół otrzymał wyróżnienie.
Występ w 2006 roku w Leśmierzu
Po raz kolejny podczas Przeglądu Dziecięco-Młodzieżowych Zespołów Tanecznych w Głownie 2006 roku zespół otrzymał wyróżnienie.
Podczas Obchodów Dni Europejskich w Łodzi w Szkole Podstawowej nr 41 Zespół Tańca Narodowego zaprezentował Tańce Polskie.


Z okazji 5 - lecia pracy Mariusza Wolskiego i istnienia Zespołu Tańca Narodowego powstało "Wesele Łęczyckie". Podczas jubileuszu Wójt Gminy Ozorków wręczył wszystkim członkom zespołu dyplomy i upominki. Całość uroczystości została uwieczniona na taśmach i wyemitowana w telewizji regionalnej TVP 3.
W dniu 27 października 2007 roku Zespół Tańca Narodowego wziął udział w VI Dziecięco-Młodzieżowym Przeglądzie Amatorskich Zespołów Tanecznych "Taneczne Wiktorie" w Głownie. Zespół reprezentowali między innymi: Karolina Czekalska, Patrycja Czekalska, Sara Zarzycka, Rafał Kusztelak, Michał Zawierucha i Michał Walczak.

W dniu 11 listopada 2007 roku grupa wzięła udział w Przeglądzie Tanecznym "Wirujący Krąg" w Ostrowie Mazowieckim. Festiwal ten odbywa się od 2000 roku, a w tym roku gościło w nim 41 zespołów, które zaprezentowały 69 prezentacji tanecznych.

Podczas I Ozorkowskich Konfrontacji Tanecznych "Ozodance 2008" Zespół Tańca Narodowego zdeklasował swoich przeciwników i zajął I miejsce w kategorii tańca ludowego. Przedstawili układ taneczny "Polki" w choreografii Mariusza Wolskiego i lubelską zabawę "Osę".

W dniach 22-23 listopada 2008 roku odbył się VII Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich "Kurpiowskie Dwojaki" w Ostrołęce. Przedstawione były formy towarzyskie polki, mazura, krakowiaka, oberka. Na turnieju zaprezentowała się para turniejowa: Karolina Czekalska i Michał Walczak. Po raz pierwszy zatańczyli w IV kategorii wiekowej zajmując wysokie IV miejsce.

VIII Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich "O pierścień Księżnej Izabeli" odbył się w Puławach w dniach 28 lutego - 1 marca 2009 roku. Reprezentująca nas para turniejowa zajęła X miejsce debiutując w IV kategorii wiekowej.

W dniach 3-5 kwietnia 2009 roku w Wieliszewie odbył się Turniej Tańców Polskich "Mazur 2009". Nasz ośrodek reprezentowała Karolina Czekalska i Michał Walczak. Zajęli IX miejsce w swojej kategorii wiekowej (IVb).

W dniu 25 lipca 2009 roku w Olsztynie para turniejowa: Karolina Czekalska i Michał Walczak podczas XIV Ogólnopolskiego Konkursu Tańców Polskich "WARMIA 2009" zdobyli VI miejsce w IV kategorii / klasy "B".

W dniu 5 grudnia 2009 roku odbył się IX Regionalny Turniej Tańców Polskich o Złoty Klucz w Drohiczynie. Nasz ośrodek reprezentowała para turniejowa: Karolina Czekalska i Michał Walczak. W finale zajeli VI miejsce. Gratulujemy

Następną parą, która występowała na różnego rodzaju festiwalach, konkursach to Rafał Kusztelak i Sara Zarzycka.
Brali udział między innymi w:
VI Konkursie Tańców Polskich MAZUR 2006
V Ogólnopolskim Konkursie Tańców Polskich MAZOWIECKA WIERZBA
IV Ogólnopolskim Konkursie Tańców Polskich MAZOWIECKA WIERZBA
V Turnieju Tańców Polskich MAZUR 2005
V Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich "O pierścień Księżnej Izabeli"
II Międzyszkolny Turniej Tańca Narodowego w Formie Towarzyskiej "Mała Prząśniczka"
Para, która również zaistaniała na Turniejach oraz Konkursach jest Rafał Kusztelak i Patrycja Czekalska. Zajmowali wysokie miejsca i wyróżnienia na następujących festiwalach:

W dniu 13 kwietnia 2013 roku na Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ozorkowie odbył się II Wojewódzki Turniej Tańca Narodowego w Formie Towarzyskiej. Nasz Ośrodek Kultury reprezentowała para turniejowa Sekcji Tańca Narodowego: Patrycja Czekalska i Rafał Kusztelak oraz pary taneczne z Młodzieżowego Zespołu Folklorystycznego z Modlnej.

Miło mi poinformować, że Patrycja i Rafał w III kategorii wiekowej zajeli II miejsce.

Dzięki pomocy Wójta Gminy Ozorków, Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Leśmierzu oraz kilku zacnych sponsorów grupa regularnie bierze udział we wszelkiego rodzaju festiwalach i przeglądach tanecznych. Aby dowiedzieć się więcej na temat zespołów tanecznych oraz organizowanych przeglądach zapraszam na stronę internetową Mariusza Wolskiego www.atm.blox.pl
Zobacz kiedy są zajęcia :)