ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA W SOKOLNIKACH LESIE

Swietlica środowiskowa w Sokolnikach Lesie powstała w 2005r. Instruktorem jest Pani Elżbieta Łuniewska. Do świetlicy uczęszczają najmłodsi, którzy miło spędzają tam wolny czas. W placówce organizowane są wszelakie zabawy, konkursy. Organizowane są warsztaty plastyczne na których dzieci tworzą przepiękne prace, arcydzieła. Organizowane są różne spotkania, występy teatrzyków dla dzieci, czytanie bajek i opowieści. Jeżeli pogoda na to pozwoli dzieci spędzają czas na palcu zabaw przed świetlicą grając w piłkę, bawiąć się w piaskownicy. W swietlicy organizowane są spotkania na których najmłodszym przedstawiane są aspekty związane z ochroną środowiska, ochroną zwierząt. Organizowane są turnieje w trambambułe i bilard.W salach znajdują się m.in. liczne artykuły plastyczne, piłki do gry w siatkówkę oraz piłkę nożną, skakanki, stół do tenisa stołowego, gry edukacyjne, puzzle, tablice o charakterze dekoracyjnym służące do ekspozycji prac dzieci. Zajęcia prowadzone są według tematów zaplanowanych na poszczególne dni. Uczestnicy zajęć świetlicowych wspólnie z opiekunem organizują cykliczne imprezy okolicznościowe m.in: „Dzień Babci i Dziadka” , „Dzień Kobiet” „Powitanie wiosny” , „Dzień Matki i Ojca”, „Dzień Dziecka”, „Pożegnanie lata” „Halloween”, „Andrzejki”. Spędzanie czasu w świetlicy sprzyja powszechnemu rozwojowi dzieci i młodzieży.