Gminny Ośrodek Kultury | Lesmierz 23 | 95-035 Ozorków | 42 718 05 79 | gok_lesmierz(at)wp.pl 

A A A

8.07.2018 r., niedziela, godz. 13.00, Kościół Parafialny w Sokolnikach Patronat: Towarzystwo Przyjaciół Miasta - Ogrodu Sokolniki


 

Brass Trio Łódź
Konrad Boniński - trąbka, Fryderyk Bodzianowski - waltornia, Tomasz Jagoda - puzon

Program:

J.S. Bach (1685-1750) - Chorał „Jesus bleibet meine Freude"
G. Dufay (1397-1474) -Alma Redemptorist Mater
G.F. Handel (1685-1759) - Water Music (Allegro Maestoso, Aire)
M.A. Charpentier (1643-1704) - Ouverture from „Te Deum"
G. Gerschwin (1898-1937) - I Got Rhytm
S. Joplin (1868-1917) - The Entertainer -Amazing Grace
Fr. Poulenc (1899-1963) - Sonata for bom, trumpet and trombone
O. Hans (ur.1971) - Musica Festiva - for Brass Trio
E. Lewis (1896-1978) - Four Vignettes for Brass Trio
S. Verhelst (ur.1981) - A song for Japan for Brass Trio
M. Przanowska - Brass Trio - ,,Dream of Spring" Duet Fortepianowy „Aga Duo"

AgaDuo
Agata Górska-Kołodziejska & Agata Kalińska-Bonińska - fortepian

Program:

C. Debussy (1862-1918) - ,,Clair de Lune" z suity Bergamasque (opr. H. Woollett)
J. Brahms (1833-1897) - 2 tańce węgierskie fis-moll i g-moll
W. A. Mozart (1756-1791) - Serenada „Eine kleine Nachtmusic"
G. Bizet (1838-1875) - Opera „Carmen" w opracowaniu na cztery ręce
I.J. Paderewski (1860-1941) - V i VI część z albumu „Tatrzańskie"

Zespól Brass Trio Łódź tworzą wybitni instrumentaliści związani z łódzkimi instytucjami muzycznymi. Połączyło ich wspólne zamiłowanie do kameralnego muzykowania oraz praca w Łódzkiej Akademii Muzycznej. Doświadczenia zdobyte podczas działalności solistycznej, kameralnej i orkiestrowej postanowili wykorzystać w trakcie współpracy w ramach Brass Trio Łódź. Wysoki poziom artystyczny członków zespołu oraz połączenie instrumentów o odmiennej charakterystyce pozwala tworzyć dojrzałe i interesujące kreacje muzyczne. Na repertuar Brass Trio Łódź składają się utwory wielu epok i stylów, począwszy od renesansu i baroku aż do współczesnej kameralistyki. Zespół posiada także w programie kompozycje muzyki filmowej, rozrywkowej oraz standardy jazzowe.
Konrad Boniński - trąbka. Pierwszy trębacz orkiestry Teatru Wielkiego w Łodzi, adiunkt dr Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Od wielu lat prowadzi również klasę trąbki (nauczyciel dypl.) w OSM I i II st. im. H. Wieniawskiego w Łodzi. Konrad Boniński koncertuje jako solista i kameralista w kraju i za granicą (Niemcy , Szwajcaria, Holandia, Norwigia, Włochy-Watykan, Korea Północna). Na swoim koncie ma współpracę z wytwórniami filmowymi (nagrania do filmów fabularnych, dokumentalnych i krótkometrażowych).Założyciel Brass Trio Łódź oraz Kwintetu Dętego Blaszanego - Fine Brass Ensamble. Juror konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych
.Jest prawykonawcą wielu utworów współczesnych kompozytorów (A. Hundziak, Z. Szostak,
O. Hans, W. Rentowski, W. Lemański, M. Błaszczyk).

Fryderyk Bodzianowski - waltornia. Absolwent Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Od 09/2009 Koncerty w orkiestrze symfonicznej OSM i Akademii Muzycznej w Łodzi. 2011 - 2013 Uczestnik kursów interpretacji w zakresie gry na instrumentach dętych w Dusznikach Zdroju 2011 Zakwalifikowanie się do drugiego etapu na ogólnopolskich przesłuchaniach CEA 11/2012 Zakwalifikowanie się do etapu finałowego na ogólnopolskim konkursie waltornistów im. prof. EdwinaGolnika w Łodzi 2012.
Tomasz Jagoda - puzon. Manager i aranżer zespołów Emitels Brass (Mam Talent), Trombonans Quartet, Street Brass, KAT Jazz Trio. Muzyk w orkiestrze Teatru Wielkiego w Łodzi, Stażysta w Dziale Literackim Teatru Wielkiego w Łodzi (KURSNAKULTURĘ projekt realizowany przez Narodowe Centrum Kultury), Nauczyciel w Państwowej Szkole Muzycznej w Zduńskiej Woli. Ukończył: Uniwersytet Warszawski - Podyplomowe Studia Menadżerskie. Współpracował z: Zespół HEY i Katarzyna Nosowska, Monika Brodka, Stanisław Soyka, Marek Dyjak, Natalia Przybysz (SISTARS), ,,Męskie Granie 2013", Chuck Mangione's Orchestra, RIAS Youth Orchestra Berlin, Samokhin Band, Big Band Akademii Muzycznej w Łodzi,

 

Duet fortepianowy Agata Górska-Kołodziejska/Agata Kalińska-Bonińska zainaugurował swoją działalność latem 2015 roku. Obie pianistki są absolwentkami oraz pedagogami łódzkiej Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów. Ich współpracy przyświeca cel promowania spuścizny łódzkich kompozytorów - w szczególności Aleksandra Tansmana. Repertuar zespołu obejmuje utwory przeznaczone do gry na cztery ręce od klasycyzmu po współczesność. Szczególnie chętnie prezentują kanon muzyki klasycznej (dzieła W.A. Mozarta, J. Brahmsa, Schuberta), lecz także transkrypcje oper, utworów symfonicznych oraz musicalowych i filmowych oraz- oparte na popularnych przebojach­ opracowania muzyki rozrywkowej. W najbliższych planach zespołu leży rejestracja i wydanie dzieł na fortepian na cztery ręce A. Tansmana oraz płyta z literaturą dziecięcą i młodzieżową.
Agata Kalińska-Bonińska - fortepian. Pianistka, klawesynistka, kameralistka jest absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie: fortepianu prof. Tadeusza Chmielewskiego oraz kameralistyki prof. Cezarego Saneckiego i klawesyn w klasie prof. Leszka Kędrackiego. Obecnie starszy wykładowca Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Prowadzi klasę fortepianu w OSM I i Il stopnia im. H. Wieniawskiego w Łodzi. Jako kameralistka koncertuje w kraju i za granicą (Niemcy, Dania, Szwecja, Czechy, Włochy - Watykan, Francja, Szwajcaria). Współpracuje z wieloma solistami, m. in. ,,Apertus Quartet", orkiestrą kameralną ,,Łódzkie Smyczki" .
Agata Górska-Kołodziejska - fortepian. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, którą ukończyła z wyróżnieniem w klasie fortepianu prof. Marii Koreckiej-Soszkowskiej oraz w klasie prof. Krystyny Hussar Moczulskiej. Od 2011 roku posiada tytuł doktora sztuk muzycznych w specjalności gra na fortepianie w Akademii Muzycznej w Krakowie. Prowadzi międzynarodową działalność artystyczną , wykonywała recitale pianistyczne w Brukseli, Bułgarii, na Litwie i w Tunezji. Była jurorem międzynarodowego konkursu pianistycznego (Tunis 2013).